Günle Gelen 01.06.16

Geleceğin büyülü hayali ancak elle inşa edilmiş bir temelle görülebilir…

Bugün, pırıltılı hayallerin altından çıkan değişim rüzgarını hissedebileceğimiz bir gün. Özellikle son zamanlarda anı yakalamak veya anda kalmak üzerine bazı enerjileri hissedebildiğimiz günlerden bahsediyoruz. Şimdi kendimize soralım biraz… Bu enerjilerle hissettiklerimiz nelerin üzerine kurulu?
Soruyu kendimize sorduğumuzda cok çeşitli cevaplar su üstüne çıkacaktır, tabiki. Ancak bunu sorarken bakmayı tavsiye ettiğimiz alan daha çok hayat enerjimizi oluşturan, yaşamak coşkusunu oluşturan alandır. Daha dün bu konudaki önyargılar üzerine çeşitli konuları hatırlatmışken tabi ki buradaki birikimleri görmemiz gerek.Nasıl mı?

Hayat enerjimiz, amaçlarımız ve hayallerimizi üretir:) Bunlarla, geleceğimiz için bazı adımlar atarız doğal olarak. İşte bunun içine bakmaktan bahsediyoruz. Bütün bu hayaller neler ile dolu? Birikimler onların içine ne koyduğumuzdur. Çünkü ne koyduysak onlardan doğanlarla devam edeceğiz.

Şimdi, geleceğimizi doğurduğumuz düşüncelere bakmaya ne dersiniz?
Bu konuları anlamak elbette hemen olmayabilir. Hiç acele etmeyelim, bu enerjiler bir süre daha bizimle. Yeterki hiçbirşeyi ertelemeyelim. Yoksa görmediğimiz ya da görmek istemediğimiz konular, önümüzdeki zamanlarda geri geleceklerdir. Örneğin, doğrular acımasız gelip te ertelendiğinde yanlışta ısrar edişimiz olarak geri gelebilirler. Bu konuda dikkatli olmayı hatırlayalım beraberce ve hatırlatalım birbirimize.

Bu farklı hayallerimize bakınca içindeki herşeyi hemen tanımak ve hatırlamak kolay olmayabilir.  Bugün, böyle zamanlar da ilk olarak anlamakta zorluk çektiğimiz noktalara bakmalıyız. Bugün, anlam vermekte zorlandığımız konulara bakarsak ödüllere kavuşacağımız bir gündeyiz. Bizleri bekleyen hediye ise, bunlarla ilgili detaylar olsun, yenilikler olsun hepsi ile geleceğe hazır olma yolunda adımlar olacak. Çünkü geleceğimiz ona hazır olmaya çok duyarlıdır.

Bugün, içimizden bir parçadan başlayıp kendimiz için neler hazırlıyoruz bakmaya ne dersiniz?

Esin Batal

Günle Gelen – 01.Haziran.16 – Çarşamba