Günle Gelen 01.05.17

Günle Gelen: Zihin, onu nasıl seçersek engelimiz ya da anahtarımız olabilir hızlıca.

Bugün, çevremize anlayabileceklerimize konsantre olup, zihin süzgecimizi fazlaca kullanmaya adım atıyoruz.

Hayatlarımızın da dünyanın mevsimleri gibi dönemleri var. Her dönemin özelliğine göre onu yaşıyoruz. Seçimlerimizin içinde neden ve nasıl yapıyoruz konuları önem kazanıyor bazı dönemlerde. Böyle zamanların bir parçası olarak, her şeye açıklama bulmaya çalışabiliyoruz. Günle birlikte içinden geçtiğimiz bu enerjiyle, güne her şeyin ardında yatan neden büyük bir çaba vererek başlıyoruz. Bu çok yorucu olabilecek bir zaman olabilir hepimiz için. Olumlu ve sakin olanı çağırmak için daha çok topraklanmaya ihtiyacımız olacak. Özellikle gelecek planları veya planlarımız hakkındaki derin tartışmalardan uzak durmak çok değerli olacak.

Sürekli takılı kalmanın yorgunluğunu nasıl atabiliriz? Hangi bize özgü yöntemlerle?

Zihnimiz çok büyük bir araçtır, ancak ulaşılabilecek en büyük yer değildir. Zihni evcilleştirmek veya daha yararlı bir araç haline getirmek için birçok yöntem vardır. Örneğin, Zen çalışmaları veya meditasyon veya içimizdekileri bırakmamıza yarayan daha birçok farklı yöntem. Bugün, bu yöntemlerin yararı büyük olacak.

Bugünden itibaren önümüzdeki 3 gün boyunca rüyalarımız da özel bazı yol gösterici mesajlara sahip olacaklar. Onlarla çalışmak bize çok yararlı olacaktır. Olabildiğince çok günlük veya not tutmaya çalışalım. Rüyalarla çalışmak konusunda hepimizi cesaretlendirmek isterim.

Günle gelen bir diğer etki günün ikinci yarısında bize ulaşıyor. Zihin gibi önemli bir konuyla başlayan günümüz önemli bir dönüşüme başlıyor olacak. Bu etkiyle, önemli bir farkındalık geliyor. Her şeyin cevabının bu hayata sığmayacağı ve bu yüzden de kusursuzluk yarışına girmeden hayatın sonuçlarına değil onu yaşarken olanlara yani sürece konsantre olmamız gerektiğini görmemiz için adımlar geliyor olacak. Hayattın tamamını yaşayıp onu inşa etmeye başlamalıyız.

Akışa teslim olmak çok önemli bir tema hepimiz için. Seçim yapmak tabi ki de önemli ancak seçim yaptığımızı sanarak kendimizi olandan kaçırmak olumlu bir sonuç getirmeyecek. Bugün bu durumları daha net görüyor olacağız. Böylece onlardan arınmak için kuvvetli anlar da bulabiliyor olacağız.
Bu önemli etkiyi ve bize sunduklarını alırken dikkat etmemiz gereken noktaysa, çevremizdekileri iyi dinlemeli ve kendimizi gelebilecek olumlu düşünce ve duygulara karşı açık tutmalıyız. Onlardan geleni olduğu gibi almak değil, yalnızca farklı bir yol daha varmış ayrımını anlamak için gözlemeliyiz. Böylece, yalnız hissedip daha çok yine zihnimize gömülmeyebiliriz. Dünyada ve çevremizde bunları aşmamızı sağlayabilecek, yardım edebilecek veya katkıda bulunabilecek gerçek ve çok sayıda kişi var. Onlardan gelene açık olalım.

Sevgi ve ışıkla