Günle Gelen 01.04.17

Günle gelen: Dünyanın veya dünyeviliğin tadını unutmak demek egomuzun kırılması demektir.

Bugün, istek ve irademizi unutmamamız ve ne zaman onlara konsantre olmak istediğimizle ilgili kararlar alıyor olacağız.

Kimi zaman birilerine soru sorup bilgi almak isteriz, kimi zaman da birileri bize bunu yapmak ister. Böyle zamanlarda, doğru cevaba ulaşmanın yollarından biri anında doğruyu bulmak değil, yanlışları ve gerçek olmayanları elemektir. Ya bu değilse, şu da değilse… evet o zaman bu kalıyor elimizde gibi cevaplarla da doğruyu buluyor olacağız. Bugün, içinden geçtiğimiz enerjinin bugünkü adımı olarak, kendimizi bir şeyleri doğru bulmaya yönlendiriyoruz. Çok kolay olmadığı gibi zor da değil. Yalnızca evham ve ikide bir geri dönüp sürekli kontrol etme huyundan uzak durmamız yeterli olacak aslında. Kafamızdaki sesleri biraz daha çok anda kalmaya yönlendirirsek, olumlu ve başarılı olanı çekiyor olacağız bugün.

Dikkat etmemiz gereken bir nokta da, ağzımızdan yanlış bir şey çıkacak mı kuşkusuna takılı kalmak. Deneme yanılma enerjilerinin bolca çevremizde olacağı bir gündeyiz. Bu sebeple kendimizi yıpratmaktan uzak durmalıyız. Özgürce denemeler de bulunmak, zaten bize kendi gerçeklerimizi getiriyor olacak. Bu gerçeklerden uzak durmaksa, gerilim hissetmemize sebep olacak: eğer son zamanlarda zaten hissediyorsak, artmasına da yol açabilir kolayca. Günün getirdikleri ile özel bir yüzleşme de bizi bekliyor bugün. Ne bize ait? Hangi düşündüğümüz bizim isteklerimizi destekliyor, hangileri desteklemiyor? İrademizi kendi yararımız veya gerçeklerimiz için mi kullanıyoruz? Çevremizdekilerin de bu iç hareketten uzak durması sonucu gerilim içinde veya huzursuz hissettiklerine tanık olabileceğiz.

Günle gelen bir diğer etkiyse, bedenimiz ve irademiz arasında bir hizalanma, bir aynı yönü tutturma olmazsa eğer, bedensel rahatsızlıklara ortam hazırlayabileceğimiz. Duyarlı ve derinden gelen sızılar veya çevremizdekilerin bile hissedebileceği güçte ağrılar olabilir. Hatırlayalım ki, bu tür etkiler hepimize şifa ve iç sesimizi dinlemek için bir yol gösterici konumdadırlar. Neyi dinlemediğimizi ve neyi dinlersek daha iyi olabileceğimizi gösterirler bize. Bu tür hisler çok kuvvetlice bizde etkiler uyandırırlar, evet bunlara hazır olmak oldukça iyi olacaktır. Ancak, bu ağrılarla dile gelenin amacını anlamaya çabamızı vermeliyiz. Günle gelen enerji ve etkilerinin özellikle el ve ayaklar anlamında etkileri olabilecek. Bu bölgelerle ilgili çalışma yapmak için hepimizi cesaretlendirmek isterim.

Sevgi ve ışıkla