Günle Gelen 01.03.17

Açık bir gökyüzü ve net ufuklar her zamankinden daha çok soru ve merak getirir.

Bugün, kendimizi çevremizden gelenlere açık tutmak ve hayatımızla ilgili önemli soruları bulmak ve de cevaplamak için çaba vermek konusunda adım atıyor olacağız.

Hepimiz, çevremizdekilerle ilgili bağlara sahibizdir. Herkesle bir değer ve bağla yakınlık kurarız. Bu sırada da, herkese verdiğimizin yanında da aldığımız enerji ve etkilerle bir takım şeyleri ölçüyoruz. Bu etkiyi yaşarken önemli olan nokta, çevremizden gelenleri açıklıkla değerlendiğimizde bizi ileri götüren çıkarımları ve bulguları görüyor olacağımızdır. Yani gördükçe, görmeye açık kaldıkça zor bile gelse, bizleri ileri götüren şeylerin hemen önümüzde beliriyor olduğunu anlıyor olacağız. Olumlu ve ödül dolu olan için bugün özellikle de inat ve ısrardan vaz geçmemiz çok önemli olacak bizim için. Çünkü kendimizi içine koyduğumuz korunaklı kafesin konfor alanı bizleri sıklıkla kısıtlıyor olacak ve bunu kabul etmekse çok önemi. Çünkü kabul ettiğimizde gerçekten cevaplarını alabileceğimiz soruları da sorma cesaretine kavuşuyor olacağız.

Birden çok cevaba ulaşabileceğimiz gelişim alanlarına adım atmak için neye ihtiyacımız var?
Kendimizi ödüllendirmekten nasıl geri tutuyoruz?

Topluluk olmanın ya da topluluğun bir parçası olmanın bizi beslediği noktalardan biri de, bizi ileri götüren, bizlere değer katan bağlar ve yeni ilişkiler kurmaktır. Yeni arkadaşlar veya yeni ailelere adım atmak da diyebiliriz. Bu olanaklar bize değer katarken her zaman iyi veya olumluyu değil, bazen de değişmesi gereken olumsuzlukları anlatırlar. Onlardan başlayarak gerçekten değerli olana hareket etmek için enerji, düşünce veya hisler almaya başlarız. Bugün ayrıca bu hisleri görmek için de algılarımız açık olacak. Eğer bu konuda biz eksiklik veya aklımızdan geçenlere kolay cevap bulamıyor gibi hissedersek, yine çevremizdekilerin bizden başkalarıyla olan ilişkilerine bakmamız yeterli olacaktır. Herkesin şeffaf olduğu anlar ve kişiler vardır. Bizlere en çok yardımcı olacak ipucu ise şeffaflığın saklı olduğu bulup, gözleyip, anlamak.

Enerjimiz sorular ve meraklarla dolu. İnsan, çevresiyle birlikte kendini tanıyor. Hem kendine hem de çevresine merakla yaklaşıyor. Günün ilerleyen saatlerinde, bu meraklarla hayatımız için önem taşıyan sorular içimizde beliriyor olabilecekler. Peki, bugüne kadar bulduklarım daha içimdeki meraklara yeterli olmadıysa, ne olacak? Gibi arayış sorularıdır bunlar. Bugün gelebilecek veya orada olduğunu görerek ve kabul ederek cevap aramayı kabul edebileceğimiz bu soruların bazıları önümüzdeki 27 yıl içinde önemli olacak adımlara yol açıyor olabilecek.

Günle gelen önemli bir etki de, elimizdeki her şeyin, düşüncelerin, duyguların, olanakların ve çevremizin bize kattıklarına ait hiç bitmeyen soruların olacağını hatırlamak olacak. Zihnimiz hiç durmadan çalışmak istiyor ancak onu da dinlendirmemiz gerekiyor. Bunu unutmadan yani kendimize karşı da şefkatli ve duyarlı olarak, bilinçli olmaya başlamak veya artırmak için hangi hataları yaptığımızı bulmak ve kabul etmek konusunda büyük bir enerjiyle karşılaşıyor olacağız. Bu dönemlerin en büyük etkilerinden biri de, böyle enerjilere açık olmakta yatıyor.

Kuşkularımızı, bizi güçlendirecek açıklıkta kabul etmeye ve değerlendirmeye ne dersiniz?

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?