Günle Gelen 01.02.17

Bugün, kendi kabımızda saklanmak veya değişimin bir parçası olmak adına kararlar ve sonuçlarını görüyor olacağız…

İçinde bulunduğumuz enerjinin son etkisiyle karşılaşıyoruz bugün.

Yaklaşımlarımızı bize aynalayan ve onları çalışmamızı sağlayan bir enerji bu. Bütün bu değişimler, hepimizin hayatının gittiği yönde bizlere önemli şeyleri anlatmak için karşımıza geliyor. Anlattıklarına sanki bir dört yol kavşağı gibi de bakabiliriz. Bu dört yol ağzında, her şey kesiştiğinde çok dikkatle yaklaşmamız gerekir. Böylece olumlu ve değişim getirenle tanışmamız şekilleniyor. Nasıl bir adımla giriyorsak, ona göre bir adımla da payımıza düşeni alıyoruz demektir. Bu yüzden, yoğun ve değerli bir gündeyiz. Günün etkilerini, bugün için, biraz farklı olarak yani bu sefer için maddeleyerek paylaşmak işitiyorum.

• Uzaklaşıp durduğumuz yerde kalmakta ısrar edebileceğimiz bir gündeyiz. İstediğimiz kadar inzivaya çekilmekte özgürüz. Bu özgürlüğün, herkesi görmezden geldiği anlara dikkat etmeye çalışırsak önemli zorlukları geride bırakabiliriz. Böyle anlarda uzak ufuklara ya da nereye istersek uzaktan bakabileceğimiz çıktığımız yüksek yerlerden mutlaka aşağıya iniş olduğunu hatırlamamız olumlu olacaktır.
• Bugün, sıkça “ben istemiyorum” demeyi duyuyor olacağız. Çevremizdekilerin veya bizim sıklıkla burası kolay taraf, ben zorlanacağım yere gitmek istemiyorum demelerini işitebileceğiz. Bu cümle biraz sıkılma belki kırılma bile anlatabilir. Ancak, bu bize derin ve önemli bir işaret veriyor: Değişimi yaşayacağımız yerlerden uzak durmamalıyız. Bir karar verdiğimizde, verip onu bir kenara atmak değil, onun aktif kısmında olmak bizlere olumlu ve ödül dolu olanı veriyor olacak.
• Bir etkiyse, baktığımız her yerde yaptığımın karşılığını bulamayacağım endişesi sebebiyle her türlü katılımdan kaçmaya meyil görmek olabilecek. Kötümserlik, iğneleme veya aşırı çekingenlik bunları bize anlatabilecek. Bu etkiler, dışa dönük yani herkesi incelerken görebileceğimiz etkiler. Dikkat ettiğimizde kendimizi de içinde görebileceğimiz etkiler.

Bir gözlemde bulunmak ister miyiz?
Bu yüzden çevremizle mi? Yoksa kendimizle mi barışık değiliz?

• Harekete geçip, değişimlerin parçası olmak için kuvvetli bir etkiyi de yaşıyor olacağız. Bazı enerjilerin adları ne olursa olsun, en derin teması değişimdir. Yaklaşımlarımızı bize etkileriyle gösterirken kuvvetli bir mesajı vardır: Doğru ilhamları verebileceğimiz değişimleri mutlaka içimizde barındırırız ve bunu çevremize vermekten kaçınmaya gerek yok. Şifalı ve olumluyu yaşamanın bir yolu da budur. Sağlıklı olanı yaydıkça bizimde enerjimiz artacak ve hayatlarımızı her anlamda uzatıyor olacağız.

Kuvvetli etkileri yaşadığımız bugünü başka açıdan da sizlere anlatabilecek, anlamlı bir sözü de paylaşmak istiyorum:

Saklanmak zevklidir, bulunamamak ise bir felaket” – D.W. Winnicott

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?