Gezginlerin Günlüklerindeki Yeni Ay – 4 temmuz

Bundan 20 yıl sonra, gönderen kısmında kendi isminizin olduğu bir mektup alsanız…

Kimi zaman, sırf eğlenmek için bu tarz etkinlikler yapılıyor. Bazen okulda, bazen bir doğum gününde, bazende insanlar sırf merak ettikleri için kendilerine… Duymuşsunuzdur sanıyorum, belki de yaptınız bile. Bundan yirmi yıl sonraki kendinize bir mektup yazıp, büyümüş halinize bugünü anlatmak gibi. Bunları yapmadıysanız da dert etmeyin 🙂 Tuttuğumuz eski günlüklerimizi saklamak ve uzun yıllar sonra okumakta aynı duyguya hizmet ediyor. Elbetteki eski defterleri yeniden açmak için değil bu yaptığımız. Herkes için çekici olmaya da bilir. Eskiyi tatlı anılarla hatırlamak veya bazı önemli olaylara ait içimizden geçenleri saklamayı bazılarımız istemeyebilir. Aslı soru…

Geçmişi değiştirmenin olanaklı olduğunu duysaydık, bütün defterleri, mektupları kapıp bu yöntemi öğrenmeye kaçımız giderdi?

Tahminimce cevap hiç de az olmazdı. Hem de hiç de az olmazdı!

Bu yeni ay, bize önemli bir şey anlatıyor. Hayat bir yolculuk ve geri dönülmez bir yönde akıyor gibi gözükebilir, ta ki, eski hataları iyileştirip, sorularımızı cevaplayınca bütün yolun değişeceği o ana dek. Eski bir günlükte bulacağımız en önemli ve dikkat çekici nokta, o zaman yazdığımız konuları niye yaptığımız: Arkasında yatan duygular!

Duygularımız, sebeplerimizde ve sonuçlarımızda büyük rollere sahiptir. Onları (yeterince demeyeceğim) önemsemezsek, çoğunlukla hiçbir sebebi bilmiyor ve sonuçları da anlamıyor gibi hissedebiliriz. Ne merak uyandırıcı ki, bu bile bir duygu aslında. Kısacası yeni ay, oldukça duygusal ve kulaklarımızı açmamız gereken bir zaman.

Şimdi konuları açarak bunlara bir bakalım:

Bu yeni ayda düşüncelerimizin arasına sızmış bir çok his ve duygu bulacağız. Duygular bütün bedenimizde belirir. Hisler ise bir bölgeye özeldir. Mutluluk ve parmağımızı yakmak gibi. Yakmadığımız bir yerde yanık hissi de olmayacaktır. Eğer duygular ve hisler beraber geliyorlarsa, bu yeni ayda hem bedeninizi hem de kalbinizi dinlemek güzel fırsatları getirecek. Bolca paylaşımlı ve içimizdekinin dışarıdan belli olabileceği bir birikim bu. Aynı zamanda, bu yeni ay bizlere farkına varılmayan yaraları gösteren ve ilişkileri iyileştiren işaretler sunuyor olacak.

Pazartesi günü biz yeni ayı yaşarken, Ay’ın kendisi gökyüzünde gözükmeyecek (yeni ay) ancak birlikte olduğu enerjiler ve mesajlar bütün gün ve gece kendilerini dolu dolu gösterecektir. Bazı önemli kişiler yeni ayın dolunaydan daha etkili olduğunu söylerken bunu kastettiklerini düşünebiliriz. Neden mi? Dolunay var olan etkileri üst seviyeye çıkarırken, yeni ay o etkileri doğuruyor da ondan 🙂

Yeni ay bizlere, duyarlı olmayı, ihtiyacımız olan enerjileri doğurmayı ve sonra da bunları istediğimiz miktarda ayarlamayı verecek. Yani, eski günlükleri okuyup, içimizden geçen bir şey olduğunda bunun için gereken bir enerji olacak. Bu enerjiyi üretebilecek gücümüz olacak. Sonra da bunun miktarını biraz daha az hissedeyim ya da bunun üzerine biraz daha çok düşünsem dediğimizde ayarlayacak yetenekler verecek. Elbette hatırlamak hoş olsa da gereksiz kuvvette bir anıya takılı kalmak kimseye iyi gelmeyecektir.

Bu yeni ayda, evrenin ve içimizin gözle görünmeyen enerjilerine dokunma olasılığımız çok yükseliyor. Bolca zengin bir iç dünya ile duygular ve sezgilerle beden, zihin ve kim olduğumuzla ilgili bir çok farklı seviyede olacağız. Eğer bir farklılık varsa, bunun olumsuz olduğuna kapılmayan, çünkü öyle değil, tam tersine çok da olumlu.

Hissedin! Ve de hissedin bakalım bu size ne katacak?

Sezgiler bolca bilinmeyeni getirir. Böyle şeyler de aklıma nereden geldi derseniz, çok sevinebilirsiniz. Bunlar hepimizin daha da zengin, daha da çeşit çeşit gelişim alanı bulup oradan getirdiği yenilikleri gösteriyor olacak. Her ruhun içinde böyle yetenekler vardır; az ya da çok. Bir şans verin veya şans geldiğinde onu uzaklaştırmayın.

Bir suda yansımamızı izlediğimizi düşünelim. Saçımızı düzeltip nasıl gözüktüğümüze bakalım. Sonra bir an suyun içinden yansımamızın ardından bir balık ya da kurbağa geçsin. Baktığımız yer bir su! bunu unutmayalım. Hayat bize kim olduğumuzu gösterirken tabi ki bunu su gibi bir çok şeyle dolu bir ortamda yapıyor. Yani korkmanın, irkilip zıplamanın bir anlamı yok. Tam tersine bu çok ilginç bir sembol bizim için; içimizde ve dışımızda bizimle beraber gözüken bir çok şey vardır diyor bize. O yüzden uzağa attığımız, sahiplenmediğimiz, sevgimizi vermekten uzak durduğumuz konular bu yeni ayda geri gelebilir ya da bolca hatırlayabiliriz. Değerli ipucu da burada geliyor: Yeni ay boyunca bir çok soruyu cevaplama hissi ile dolacağız. Sorularımızı cevaplayalım. Ödülleri büyük olacaktır. Hemen değil ancak önümüzdeki yıla kadar giden bir süreye yatırım gibi düşünelim. Cevaplayalım ki iyi karmaya dönüşmek için  değişmeye başlasınlar.

Kimsenin elinde sihirli bir değnek yok ve değişmek kolay değil elbette. Bu yüzden bu yeni ayda istemediğimiz kadar da duygusal sorun çıkarmaya meraklı kişi olabilir çevremizde. Sonuçta herkes duygusal olmayı ya da duygu ve sezgilerini ferahlatıcı bir seviyeye kullanmak istemeyebilir. Bunu yaşamak zor, ağır veya dertli gelebilir ve biraz gerginlik çıkarıp bunu dışarı atmaya meraklanabilirler.

Olumsuz bir duygu yaşarken, genelde arkadaşlarımıza katılıp grup ruhuna kapılınca bunun geçtiğini söyleriz. Bazen de arkadaşlarımıza olumsuz bir durumumuzu anlatınca, bizimle birlikte konuya üzülebilir hatta üzüntüyü bile bir şekilde paylaşmayı düşünürler. Peki neden herkes konuya ortak olduğunda veya böyle hissederken daha da iyi hissederiz? Bu dişil enerjiyle ilgilidir. Karanlığa battığımızı düşündüğümüz yerde; kalbimiz daha da kaybedecek bir şey olmadığını düşünüp hepten içindekini bırakmak üzere kolayca açıldığında, daha fazla korkmaya veya olumsuz hissetmeye ihtiyaç duymayız. Böylece arkadaşların, bir topluluk olarak yaşamanın gücünü görürüz. İşte bu yüzden yukarıda bahsettiğim “içimizden geçeni paylaşmak iyi gelecektir” kısmını daha net anlaşılması için özellikle detaylandırıyorum.

Bu yeni ayın mistik yanları, bizi olumsuzluğun ötesine geçmeye, koşulsuz sevgiye gitmeye çağırıyor. 

Bu yeni ay da, dua edelim, meditasyon yapalım veya yanında güvende ve güçlü olacağımızı düşündüğümüz enerjilere seslenelim.

  • Bu dolunayda, bolca duygusal konulara ortaya çıkaralım, salalım ve iyileşmesi için niyetlerimizi kullanalım. 
  • Çokça detox ve suyu kullandığımız arınma çalışmaları yapalım.
  • Stresimizi salarken hiçbir şeyin bizi durdurmasına izin vermeyelim. 

Yukarıda da içini açılayarak paylaştığımız gibi, Yeni Ay, sonraki zamanlar için iç çatışmamız ve ilişkilerdeki tamir hissi için çalışmaya başlamak için bize açılmış bir kapı gibi çalışıyor olacak. Temmuz ayı boyunca, her geçen hafta gittikçe daha çok şifa ve iyi hissetmek için adım adım büyüyor olacağız. Neredeyse ağustosun ilk zamanlarına kadar “lezzetli” hissediyor olacağız. Bunu dolunayda daha çok konuşacağız.

Yeni ayın duygusal temizlik ve iç dünyamızın yenilenmesi için bir çalışma olduğunu artık birlikte biliyoruz.

Bu konuda özgürce çalışmaya?

Emek vermeye ve bol bol ödüllerle dolu bir olumlu ruha?

İyi karma üretmek için pazar günü başlayan bir yolculuğa?

Bu yol boyunca bir daha hiçbir yaptığını eskisi gibi yapmayınca yolumuzun hepsinin değiştiğine tanık olmaya ne dersiniz?

 

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?