Mindfulness nedir?

MINDFULNESS (BİLİNÇLİ FARKINDALIK) ÇEVRESİNDE GELİŞİM VE HAYATIMIZI DEĞİŞTİRMEK

Mindfulness, bilinçli olarak dikkatini kendine, çevrendeki diğerlerine ve dünyana vermekten gelen bir farkındalık kalitesidir. Şu ana ve yargısızca yaklaşmaktan doğan istekle verilmiş olan bir farkındalık biçimidir.

Mindfulness, meditasyon ile aynı şey değildir. Derin düşünceden çok kaliteli düşünme eylemine daha yakındır. Bir kitabı okurken aklınız onunla ilgili ya da ilgisiz birçok konuya kayıyor mu? Tam da o anda ne kadar özenlisiniz? Ne kadar odaklı? Bu ne yanlış ne de doğru. Yalnızca var olan bir konu: aklımız böyle çalışır. Mindfulness konusunda ilerledikçe, daha bilinçli bir netlik ve farkındalık ile özenimizi ve ilgimizi istediğimiz noktaya getirmeye başlarız.

Mindfulness net ve kısa biçimde bazı konuları bize gösterir ve onları yapmamız için alan açar:

  • Mindfulness, her yerde ve andadır,
  • Mindfulness, bilinçle ve istekle ilgi göstermeye odaklanır,
  • Mindfulness, şu ana özen ve ilgi göstermeye odaklanır,
  • Mindfulness, yargısız olmaktır,

Mindfulness pratikleri hepimizi stresten, endişe ve gerginlikten uzaklaştıran, daha dışa dönük, iyi hissediş ve hayat tatmini olarak çok daha üst seviyelere doğru götüren uygulamaları. Duyguları anlamak ve kabullenmek konusunda hız ve beceri sağlarlar. Bu da bizim her farkındalığımızı derinleştirir.

Bu Program, Mindfulness ile hayatımızdaki toplam kaliteyi artırmayı sizinle paylaşmak istiyoruz. Daha az olumsuz düşünce, daha yüksek anlayış, daha yüksek öz güven, dışa bağımlılık azalması, doyurucu ilişkiler ve iletişimde kalite artışı gibi önemli becerileri ve sonuçları birlikte deneyimlemek için adım atıyoruz.

Duygusal zeka ile çok yakından ilgili olan Mindfulness, gündelik hayat kalitemizin yanında başarı anlayışımızı, paylaşım kapasitemizi, amaç belirlemedeki yeteneklerimizi, kontrol becerimizin yanında sağlık olarak da dolaşım, sinir ve sindirim sistemlerine yardımcı hormonların salgılanma miktarlarını da artırıyor.

Hayat gelişimi hepimiz için çok önemli bir konu. Bugünlerde, zamanın oldukça hızlı aktığı bir devirde gelişimin de hangi aralıkta olduğu ve ne kadar çok etki yapabildiği ayrıca önemlidir. Bu önemi yaşayabilmenin dünyadaki en öne çıkan tekniklerden biri olan Mindfulness ile artırılmış etkisini üretiyoruz.

Bu program ile hayatınıza yukarıdaki etkileri kazandırmak ve daha birçok program içi deneyim ve kazanım için hep beraber bu güzel adıma bekliyoruz.

Sevgi ve ışıkla…

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?