Human Design Nedir?

Human Design Nedir? 

Kendinizle yeniden başka bir açıdan tanışmak ister misiniz?

Kendinize dönüp “Ben kimim?, Dünya’ya niye geldim?, Geliş amacım nedir?, ” diye soruyor musunuz? Güçlü ve gelişime açık yanlarınızı farklı bir açıdan keşfetmek istiyor musunuz? Potansiyelinizi ortaya koymanızın önündeki koşullanmalarınız neler olduğunu merak ediyor musunuz?

Tüm bu sorulara cevap bulmak ve hayatınızı kendinize dönüştürüp özgünlüğünüzü ilan etmek için sizde Human Design bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Human Design, kişisel harita yorumlamaları ile kendi iç potansiyelinizi, güçlü ve gelişime açık yanlarınızı, size özel karar alma mekanizmalarınızı keşfedebilir, programınıza sadık kalarak nasıl daha mutlu ve tatmin edici bir yaşam sürebileceğinizi öğrenir, sorduğunuz bir çok sorunun cevaplarını alabilirsiniz. Human Design sistemi, yaşamda kişisel tatmini sağlama ve arttırma yolunda benzersiz bir sistem ve öz farkındalık aracıdır.

Kişisel haritanız herkesin özgün bir tasarımda olduğunu gösterir ve bu tasarımı nasıl yaşayabileceğimizi anlatır. Herkes, hayatları gibi bir olasılıktır. Kendi olasılığınızı olmayı seçmek de elbette ki sizin elinizde.

Human Design ile yaradılışınızın gizemlerini çözebilir, bugünkü halinizi bütünüyle değiştirebilir, doğru kararları verme yolunda ilerleyebilir, üzerinizdeki koşullanma etkilerini atabilir, aşk ve iş hayatınızı başarılarla süsleyebilir, aile içi iletişiminizi eşsiz bir boyuta taşıyabilir ve çevrenizle ile olan birlikteliğinizi en üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

Human Design Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?

Human Design, 4 büyük spiritüel sistem olan Astroloji, I-Ching bilgeliği, Chakra ve Yaşam Ağacını, 2 büyük bilimsel sistem olan Genetik ve Nötrino sistemi ile birlikte sunar. Hepsinin gücünü tek bir bütüncül bakış açısı ile bireyin kendi enerjisini anlaması için bir araya getirir.

Human Design Sistemi Yaşam Tablosunda, kişilik özelliklerimizi tanımlayan Gezegenler, Merkezler, Kapılar, Çizgiler, Kanallar ve üç ana Anahtar vardır. Bunlar; Tip, Otorite ve Profil’dir.

5 adet Tip, 6 çeşit Otorite, 12 adet Profil vardır. Herkes 5 Tip ve 12 Profil grubundan birine ve her Tip te bir otoriteye sahiptir. Otorite kişinin karar mekanizmasının nasıl çalıştığını anlatır, kişiye doğru zamanda doğru kararı almanın ipuçlarını sunar. Bunların yanı sıra Yaşam Tablonuzda gördüğünüz her bir detay, size sizi anlatan derin bilgilere sahip bir hazine gibidir.

 • Merkezler: 9 farklı merkez vardır. Taç, Zihin, Boğaz, Benlik, Kalp, Sakral, Duygu, Dalak ve Kök merkezleri. Her merkezin hayatımızda yarattığı enerjiler farklıdır ve hangi merkezlerin tanımlı olduğuna göre bu enerjiler değişir.
 • Tip: 5 ayrı tip var. Gerçekleştiriciler (Manifestor), Üreticiler (Generator), Gerçekleştiren Üreticiler (Manifesting Generator), Göstericiler (Projector), Yansıtıcılar(Reflector). Hangi tip olduğunuz, hangi merkezlerinizin tanımlı olduğu ile belirlenmektedir.
 • Karar mekanizması: 6 farklı karar mekanizması vardır. Duygular, Sakral, Dalak, Kalp, Benlik, Dışsal. Sizin hangi karar mekanizmasına güvenebileceğiniz, yine hangi merkezlerinizin tanımlı olduğuna göre değişir.
 • Profil: 12 farklı profil var. Bunlar yaşam tablonuzun ilk sırasında hangi çizgilerin olduğuna göre değişir. Bu da sizin başkalarıyla etkileşimde ve hayatın içinde nasıl bir duruş sergilediğinizi gösterir.
 • Kanallar: 36 farklı kanal vardır. Bu kanallar 9 merkezi birbirine bağlanır. Tanımlı kanallar ifade ettiği enerjinin tutarlı ve güvenilir bir şekilde her daim sizinle beraber olduğunu gösterir.
 • Kapılar: 64 farklı kapı vardır. Her merkezde farklı sayıda kapı bulunmaktadır Farklı sayıda kapınız tanımlı yani aktif olabilir.
 • Çizgiler: 6 farklı çizgi vardır. Her kapının 6 farklı nüansı var. Bu çizgiler o özelliğinizin hayata nasıl bir bakış açısıyla yansıdığını gösterir.
 • Bilinçli-bilinçsiz: Yaşam tasarımı tablosunda bazı kanalların ve kapıların farklı renkte olduğunu göreceksiniz. Bu da dizaynınızın sizin bilinçli bir şekilde farkında olduğunuz ya da farkında olamadığınız yönlerinizi gösterir.

Human Design Kişisel Haritanızı Bilmek Ne Fayda Sağlar?

 • Yaradılışınız ile mevcut haliniz arasındaki farklılıkları görürsünüz,
 • Güçlü ve gelişime açık yanlarınızı fark edersiniz,
 • Karar mekanizmanızın nasıl çalıştığını anlar, bu sayede doğru zamanda sizin için doğru olan kararı verebilirsiniz,
 • Yaşam enerjisini nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenirsiniz,
 • Bugüne kadar yüklendiğiniz koşullanmalarınızı fark eder ve özünüze uyumlu hale dönüş fırsatı elde edersiniz,
 • Anlamlandıramadığınız davranış kalıplarınızı anlayabilirsiniz,
 • Yaşamınızı kolaylaştırmak adına yapabileceklerinizi ortaya çıkartabilirsiniz,
 • Kaynaklarınızı fark edip kullanmaya başlayabilirsiniz,
 • İlişkilerinizde ortak noktaları ve uzlaşı alanlarını bulabilirsiniz,
 • Aile içinde birbirini anlama ve olduğu gibi kabul edebilme anlayışını kazanır ve kazandırabilirsiniz.

Kişisel HD Haritanız ve Yorumlama Seansı

HD Sistemine göre doğum anından yaklaşık 3 ay öncesi (bilinçsiz) edindiğimiz ve doğum anında (bilinçli) edindiğimiz özelliklerimiz mevcuttur. Bu verilerden yola çıkılarak oluşturulan HD Sisteminde üç ana konu önceliklidir. Kişinin tipi, otoritesi ve profili.

Özel haritanızda bu üç önemli kategori ile ilgili bilgileriniz size aktarıldıktan sonra , dokuz merkezin tasarımınızdaki durumu, merkezlerin durumlarına göre zihninizin size yönetebileceği zayıf halkalarınız ve özel yetenek veya eğilimlerinizi ortaya çıkaracak olan, kanallar ve kapılar gibi pek çok farklı alanda bilgi verilir.

Kişisel HD haritanızın hazırlanması ve yorumlanması için gereken bilgiler;

-Doğum tarihi -Doğum saati -Doğum yeri’dir.