Geleceği Gösteren Yeni Ay: 1 Eylül

Çok isterdim ki, biri geleceğe gitse ve günlük tutsa. Sonra da geri gelse, o günlüğü burada bıraksa ve biz bulsak. Hikayenin devamını kolayca hayal edebiliriz sanırım. Ne olduğunu bildiğimiz için gelecekte bir çok üstünlük kazanıyoruz ve benzeri… Ya günlükte gelecekte olan büyük olaylar yerine bize, içimize olan olaylar yazsaydı.

İşte güzel olan da bu: Böyle bir günlük var ve zaman zaman elimize geçiyor. Bize kalan tek şey de onu okuyacak kadar sakin, istekli ve açık olmak.

1 Eylül, Perşembe günü yeni ay var.  Bu hem bir yeni ay hem de bir güneş tutulması. Bu tutulmanın temaları ise iyileşmek ve saflık üzerine olacak. Çünkü, büyük bir doğum enerjisi sersinin en açık zamanlarından biri olan; neyi bırakıp, yerine neyi alabiliyoruzu açıkça görebileceğimiz aralığa geldik. Ne kadar çok çalışıp sürekli elden geçirmek istesek de, bu yıl boyunca çalıştığımız ne varsa artık kenara koyma zamanı geldi. Böylece yepyeni bir kapı açılıyor olacak.

Kısacası 2017 şubat’a kadar o günlükte neler yazıyorsa onları görmeye başlayacağız.

Görmek için neye mi ihtiyacımız var?

  • Sakin olmaya,
  • Özen göstermeye,
  • Çeri çöpü gerçeklerden ayırmaya,
  • Kendimize açık olmaya ve
  • Detaylardan gördüklerimizi inkar etmeden, olduğu gibi anlamaya ihtiyacımız olacak.

Böylece yeni bir enerjiyi hissedip, hepimizi geleceğe taşıyacak olan bir esintiye kapılacağız. Esinti demek çok doğru çünkü, eğer rüzgardan bir köşeye saklanırsak doğal olarak bambaşka şeyler olacak.

Bu yeni ayda, çok daha  nazik ve bizi yeniliklerle tanıştıran bir enerjiyle karşı karşıyayız. Bizlere getirdiklerinde, yılın önceki zamanlarına oranla daha az karmaşa var. Atabileceğimiz adımlar için basitçe destekler sunuyor. Stresli zamanlarda ise kolayca unuttuklarımızı hatırlatıyor olacak. Daha açık bir ifadeyle, yeni ay enerjisinin bize sunduğu harika bir anahtar var: Sezgilerimiz ve duygularımızda büyük bir hazine yatıyor.

Bu enerji etkisini bir kapı, büyük bir müzenin giriş holü gibi düşünebilirsiniz. Evet bu etki bizimle beraber. Ancak bu giriş holünde bilet alıp, sıramızı bekledikten sonra ona bütünüyle kavuşacağız. Bu da bize bol bol düşünme ve sorumluluk alma zamanı verecek. Anahtar sözcüklerden bir de bu: Sorumluluk sahibi olun! Öyle ağır bir biçimde değil. Basitçe ben bunu yaptım, şunu söyledim… gibi olumlu ve kolay adımlarla. Sonucunda da 1 Eylül’den itibaren bu kapıyı aralıyor olacağız.

Bu yeni ayda, evrenin enerjilerini anlamak için yüksek bir potansiyel elimizin altında ve bu tür etkinlikler için de tam zamanı. Bol gözlem ve topraklanma, hepimizde kuvvetli etkiler yapacaktır.

Eylül ayı boyunca ne istediğimizi anlamak ve bu enerjin etkisi ile geçtiğimiz kapıdan nereye gitmek istediğimize karar vermeliyiz. Ancak ne düşündüğümüze, neyi seçmeye eğilimli olduğumuza her zaman dikkat vermeli. Çünkü, farkına varmamış sansak da kendimizi, karşımıza gelen mutlaka o farkına varmadığımız olacak.

Yeni ayda 2015’ten beri gelen bir diğer enerji, ben neye inanıyorum? Ben neyi sakin ve yavaşça gözden geçirip ondan öğrenmeliyim? dediğimiz bir etki aktif olmaya başlıyor. Yaklaşık bir yıldır derinden hazırlanan bu enerji, bize kime güvenmemiz, neye inanmamız ve kendimizi hangi vizyona yöneltmemiz gerektiğini gösterecek. Bunu yaparak, aslına her şeyin olduğu gibi halini görmemizi engelleyen ne varsa aradan çıkarabiliyor olacağız.

Bunu yapmazsak ne olur? Bu doğum enerjisi ile geçen zaman diliminden sonra yapabileceğimiz potansiyelin, yeniden doğup kazanabileceğimiz her şeyin yitip gittiği gibi ciddi bazı kaçmış fırsatlara uyanabiliriz. Böyle bir rüyayı güzellikle yaşayabilmemiz amacıyla; yeni ayda olduğu gibi o günlüğü zaman zaman bize veriyor evren ve enerjileri.

10 eylülde de bu enerjinin, bize artık ‘elindekileri kapat gitsin’ dediği an gelecek. Bu olumlu ve yenileyici  noktaya ulaşabilmek için de bizim artık son noktaya dayanmış olan korkularımızı bırakacak halde olmamız gerekiyor. Korkuları salmak veya onlardan arınmak kolay değil elbette ama bunun için bu enerjinin ana temasını takip etmek yeterli olacaktır: Sakin, net ve iyileşme istediği içinde olmak.

Bu konuda kendinize yardım edebilecek ne varsa değerlendirebilirsiniz. Yogadan, aşçılık hobinize, belki de araba tamir ederek geçen kafa dağıtmalardan, kendi başına çıkılan yolculuklara kadar büyük bir listeden birini seçmek bile yeterli olacaktır. Sezgilerimize güvenelim, bize neyin iyi geleceğini onu dinleyerek de öğrenebiliriz.

Bu yeni ayda bir konuda kafa karışıklıkları ve kararsızlıklar olursa, buradan öğrenmemiz ve hatırlamamız gereken şey, yine yavaş ve sakin olmamız gerektiği. Böylece yine kafa karışıklığına sebep olan konuda neyi bırakıp, neyin yeni bir adım olacağını seçebiliyor olacağız.

Bu dalgalanmalar, bize bir diğer konuda ipucu veriyor olacak:

  • Bugünkü seçimlerimizden, sevdiğimiz bir hayata varabildik mi?
  • Eğer böyle değilse, kendimizi affedip, yenisini üretebilmeye karar verebilir miyiz?
  • Hatırlayalım ki karşılaştığımız her enerji bize bir hareket bir seçim şansı verir. Bunu almaya ne kadar açığız?

Bu yeni ay, aynı zamanda sırları ortaya çıkarıcıdır. Beklenmedik şaşkınlıklara hazır olmaya bakalım.

2016 yılı, bize sıklıkla yavaşla, ne yaptığına bak, seçimlerini yap ve bunlardan hangileri gerçekten bir yarar sağladı şimdi… yönlendirmelerini veriyor. Bu yıl içindeki bütün enerjileri buna göre de değerlendirmek gerekiyor. Böylece neyi artık bırakmamız, neyi sonlandırmamız gerekiyorsa bunlar açığa çıkıyor olacak.

Güneş tutulmasının bir enerji etkisi de, temkinli olmak olacak. Hızla atılmamaya dikkat etmeliyiz.

Esi hayatımıza dur demekten başka, artık özellikle hangi konunun zararlı olduğuna olan vurguları dürüstçe görmek için çabalamalıyız. Çünkü gördüğümüz anda ondan kurtulacak olan adımları ve fırsatı da görüyor olacağız.

Yeni ay enerjisinden bütünüyle yararlanmak için, evrene dileklerimizi göndermek, isteklerimizi sıralamak için 1 eylül gecesi zaman ayıralım. Bunu yaparken dikkatli olalım. Çünkü hangi hayatı istiyorsak onun için tohumlar ekiyor olacağımızı hatırlamalıyız.

Eğer zamanınız olursa bir miktar doğa ile buluşup, biraz topraklanma enerjisi ile çalışalım. Her derin nefesimizde dünya ile olan bağımızı hissedelim. Bu bağın kuvveti ile istediğimizi yaratacak gücümüz olduğunu hatırlayalım.

Gelecekten gelen günlüğümüzle olan bağımızı olumlu karma için seçimler yapmakta kullanalım.

Sevgi ve ışıkla…

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?

One thought on “Geleceği Gösteren Yeni Ay: 1 Eylül

Yorumlar kapatıldı.