Dolunaya Hazırlık! Arınma Nedir?

Artan bir frekansta duyuyoruz bu sözcüğü. Nedir Arınmak?

Arınma:  Söz konusu madde, düşünce ve /veya duygudan kurtulmak, sıyrılmak, onsuz olmaktır. Temizlenmenin bir diğer anlamıdır arınma. “Katarsis” diye bildiğimiz iyileştirici banyo hissidir. Hayatımızı zorlaştırdığını düşündüğümüz şeylerden, konulardan ve insanlardan bağımsız bir hayat kurmanın yoludur. Kısacası enerjimizi kendimize verebilmek için karar almaktır da diyebiliriz. Artan bir ritmde duymaya başlamamız da kendimizle ve çevremizle olan bağımızın gittikçe zayıflamasına dayanır. Bu bağı ya da bağları kimi zaman yeniden kurmak, kimi zaman da yepyenisini oluşturmak için arınmakta çok önemli ve değerli bir eylem oluyor.

Yaşam içerisinde, sayarken bile zorlanacağımız kadar çok miktarda pürüzlere bağlı olabiliriz. Hatta bu pürüzler bizi olumsuza itebilir veya hayatımızın ilerleyen, gelmekte olan bölümüne ulaşmaktan bizleri geride tutabilir. Olumsuzluklar üzerine uğraşmak başka bir yerin konusu, ilerde konuşacağız. Şimdiki önceliğimiz, bize gerekli olanı alabileceğimiz kadar çok ve uygun miktarda arınmak. Görünmeyen adımlarla başlayalım. Bir çoğumuz bu olursa olur gibi yönlendirmeler bekliyor olabilir. Onlardan önce buna gönüllü veya meraklı olan birisi olarak içimizde adımlar atmalıyız. Görünmeyen adımların başında, soru sormak ve kendimizden emin cevaplar vererek başlamak gerekiyor.

  • ilk sorumuz: Arınmak istiyor muyum? Cevabımızı kendimizi güçlü hissedene kadar yineleyebiliriz. Yardımı büyük olacaktır.
  • ikinci sorumuz: Arınmayla gitmesi gerekenleri geride bırakmaya hazır mıyım? Cevabının inanarak çıkması çok değerli.
  • Üçüncü sorumuz: Arınmayla yeni gelecek olana hazır mıyım? Bu sorunun cevabı ise tedirgin hissetmemizi sağlayabilir. Ancak savaşmak hiçbir işe yaramayacaktır. Yeni, her zaman tedirgin hissettirebilir. Bu kaçınılmaz da olabilir. Kendimizi ona bırakmanın yollarını araştırmamız gerekir. Bulduklarımızı, cevaplarımızın arkasına yerleştirip içimizden çeşitli düşünce ve duygu yollarını yineleyebilir veya iyi hissetmemizi sağlayana kadar uyguladığımız yöntemin içinde kalabiliriz.

Yenilik ve değişim her zaman bize büyük bir zafer hissi getirmeyebilir. Zafer hissi veya mutlulukta saplanacak kadar ısrarcı olmaksa iyi bir yol açmayacaktır. Her duygu, his ve düşünceye yol açmak en iyisidir. Belirgin his ve düşünceleri dünyamızdan uzak tutmak, onları daha farklı bir şekilde kendimize çekmek olacaktır. Hepimiz, hayat amaçlarımız ve enerjilerimizin  doğrultuları ile kendimize konuları, kişileri ya da olayları çekiyoruz. Kimisini bu dünyada ve hayatımızda deneyimlerimize katmak, çalışmak için, kimisini de başka özel sebeplerle kendimize dahil ediyoruz. Buradan bakınca heyecan verici değişimlere açılmak için çokça sebep görebiliriz. Eskisine oranla bambaşka bir hayat parçacığına adım atmamızı sağlayacak arınma çalışmalarına başlamak için hiçbir engelimiz yok.

Arınmaların daha çok dolunay (Ay niye Bu kadar değerli ve Yeni ruhsal olarak bizi nasıl etkiliyor?) veya özel dönencelerde yapıldığı dikkatinizi çekiyor olabilir. Buna da biraz değinelim. Hayatlarımız değişimle doludur. Değişimi algılamamız için ritm, döngü veya yinelemeler gibi dokuları da algılamamız gerekiyor ki, zaman içinde aldığımız bu yolu tam anlamıyla sindirip yaşayabilelim. Değişimi yaşamak, daha çok değişimi çağırmak için bir anahtardır aynı zamanda. Ne kadar çok harekete, değişime ve dönüşüme açık olursak, o kadar fazlası da yola çıkıp bize ulaşmak için sıraya girer. Değişimleri öğrenmek, onların dilini konuşmak için en gerekli anahtardır diyelim. Arınmalar da böyledir. Arınmanın dili ve temizlenme hissi de sıyrılmaların, geride bırakmaların, ruhumuz ve enerjimizde doğuma açık alanların oluşmasında en büyük göstergelerden biridir.

Şimdi de görünen adımlara geçelim.

Arınmanın görünür adımları onun biçimini etkileyen faktörlerdir. Gerçek bir arınma birçok farklı seviyede yapılmalıdır ki derinden, sağlam, yapıcı, yenileyici, bütünleştirici, verimli ve enerjiyle yeşermeye izin verici olsun. Bu seviyeler nedir? diye sorduğumuzda aura, beden, ruh, evimiz, fiziksel çevremiz gibi birçok alana ulaşıyoruz. Böyle birçok seviyede olması onu yalnızca bir meditasyon veya bir duygulanma halinde olmasından öteye götürüyor. Her zaman geniş kapsamlı olmasından yana olmak bizlere büyük ödüller verecek ve yollar açacaktır. Bu yüzden biraz daha üst bir seviyede bir eyleme giriştiğimizi görebiliriz. Tam da bu anda artık yaptığımızın adı bir seremoni oluyor. Sıralama o kadar da önemli değil. Önemli olan kalbinizin ve enerjinizin nerede olduğudur. Kendinizi duygu ve düşüncelerinizle bütünüyle verebildiğiniz yerde arındığınızı görebilirsiniz. Bu arınma kimi zaman sizi bütünüyle hayatınızı etkileyen olumsuz bir olayı çok yakından yaşanmaya götürebilir. Korkmayın. Olay sırasında tamamlayamadığınız bir deneyim varsa, buradaki arınmanız onu bitirip geride bırakmakta yatıyor olabilir. Bunu derinlerde bir yerde sezgilerinizle bildiğinizi unutmayın. İnsan bedeni bunun için çok büyük sırlar ve harikalar taşımaktadır. Kendinize şans değil, hak verin.

Buradaki arınma seremonimizde, aura, koku, beden hareketleri, Quantum seviyesinde değişimler ve meditasyonu aynı anda kullanıyor olacağız. Bunlardan istediğinizi seçip ya da konsantre olup o kısmı yapabilirsiniz. Değeri azalmayacak ya da değişmeyecektir. Niyet, enerji ve konsantrasyonunuzun nerede olduğu ile ilgilenirseniz her zaman arınmayı başarıyor olacağız.

Arınma seremonisini okumaya buradan devam edebilirsiniz…

Sevgi ve ışıkla

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?