Dolunay Dönüşümünde Arınma Seremonisi

Birçok konum, kişi ve olay ile bağ kurduğumuz gündelik hayatımızla beraber olumlu, mutlu ve yüksek titreşimli bir ana geçiş yapmak için arınma çok önemli bir anahtardır. Bu anahtarlardan birini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir çok seviyede maddelerden, düşüncelerden ve duygulardan arınmak için kendi çalışmalarımda da uyguladığım ve birçok danışanımın da kimi zaman kendi kendine yapabildiği bu yöntemin hepimize sevgi getirmesi dileklerimle.

…Buradaki arınma seremonimizde, aura, koku, beden hareketleri, Quantum seviyesinde değişimler ve meditasyonu aynı anda kullanıyor olacağız…

Bedenle başlayalım.

Bedenimiz, bizi temsil ediyor. Bunu böyle betimleyebilirsiniz. Resmetmesi kolay olacaktır hepimiz için. Dışarıdan onu izleyebildiğinizi düşünelim. Onu gördüğümüzde nasıl hissedeceğimiz çok şaşırtıcı olabilir. Değişik hislerden oluşan yelpazeyi hissediyoruz diyebiliriz. Bu renkli yelpazeyi kullanmaya açılmak arınmak için bedenimizi daha da verimli kullanabilmemizi sağlayacaktır. Bedenimizde bir çok yerde bir çok etki ve enerji birikmektedir.

Bu seferlik kolayca başlayalım. Birikimlerimizin ilk ve çok biriktiği yerlerin başında boyun geliyor. Boynunuzu rahatlatmak için yavaş ve “çokça” çevirin. Bu hareketin değeri gerçekten yineleme sayısı arttıkça ortaya çıkacaktır. Derin bir nefes alın ve çenenizi göğsünüze değdirin. Yalnızca burnunuzdan verirken istediğiniz yönde yavaşça çevirmeye başlayın. Nefesinizi vermeniz tamamlandığında kafamızın tam dönme turunu da tamamlıyor olmamız gerekiyor. Bunu hareketi yaparak neredeyse bütün gün çevresini dinleyen meditasyoncular olduğunu biliyor musunuz? Evet o kadar etkili. Böyle yaparak her yöne biriktirdiklerimizin çıkması için boynumuzun içindeki yoğunlukları rahatlatıyor olacağız.

İkinci bir beden destek/arınma hareketi ise şöyle: Ayakta durup havaya uzanmak için yukarı doğru ellerimizi uzatalım. Uzanırken almak istediğimiz şeyler varmış gibi gerinelim ileri doğru. kısa süre bunu denedikten sonra, bir anda sanki yapamıyoruz gibi ellerimizi, kollarımızı ve omuzlarımızı aşağı ve başımızı da göğsümüze doğru sarkıtarak gevşek ve salmış bir beden duruşu alalım. Bunu da kısa süre yaptıktan sonra bu sıralamayı tekrar etmeye başlayalım. Bir yukarı uzanalım, bir aşağı salalım. Bu ideallerimiz ve onlar için bedenimizde tuttuğumuz her ağırlığı salmak için sembolik bir enerji hareketidir. Ne kadar yapmak istediğiniz yine sizin kararınız olacak. Fazla yapmak ya da az yinelemek hiçbirimizi farklı yapmayacaktır.

Bu hareketleri istediğiniz kadar, istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde yapabilirsiniz. Hiçbir sınırınız yok.

Sırada Auramız var.

Aura, saf bir enerji alanıdır. Birçok katmandan meydana geliyor ve metrelerce büyüklükte olabiliyor. Enerjimizi ne kadar canlı tuttuğumuz, beslediğimiz veya diğer enerjilerle ne kadar çok açık olduğumuza göre değişen bir şekil ve boyutu vardır.  Auramız ruhumuzun aynasıdır da diyor eski metinler. Bu yüzden auramızı arındırmak kedimize verebileceğimiz en güzel armağanlardan biridir. Sağlıklı ve iyi hissetmenin hayati bir kısmıdır aura temizlemek. Her düşündüğümüz ve hissettiğimiz auramızda bir enerji olarak yerini alıyor. Ne düşündüğümüze dikkat etmeliyiz hatırlatması da buradan geliyor.

Auramızı arındırmanın temeli enerjiyi, enerjileri hissetmektir.  Hissederken de canlı, renkli, hayat dolu görselleştirmelerle dolu anlara ihtiyacımız var. Şimdiden bildiğiniz bütün canlı ve size enerji veren renkleri içinizde tutmaya başlayın. Hatta isterseniz giyebilirsiniz bile.

Auramızı temizlemek hiç de zor değildir, Yalnızca pratik olmak ve zamanla hakim oldukça, gelen detaylara ilgi ve özen göstermek gerekiyor. Elbetteki bu konuda destek almak isterseniz kendiniz sınırlamamanızı tavsiye edeceğim.

Derin ve sakin nefesler alıp, nefesinizi takip edin.  Kendinizin çevresinde size benzer ama daha büyük bir saydam “siz” görselleştirin. Büyük “siz”, auranız olsun. İstediğiniz kadar inceleyin. rahat hissettiğinizde bir ışık banyosu hayal etmeye başlayın. Çok canlı ve parıl parıl bir beyaz ışık banyosu olsun bu. Her yeriniz sardığında, sizin içeriden dışarıyı görebildiğiniz ama kimsenin dışarıdan içeriyi göremediği bir ışık akıntısında olduğunuzu gözlerinizin önüne getirin. Auranızda ne kadar istenmeyen enerji varsa bırakın. Zaman alabilir. Yoğun duygulara kapılabilirsiniz.  Her türlü duygusal tepkiyi göstermekte serbestsiniz. Bu arınma işlemi sırasında bildiğiniz ve güvendiğiniz diğer ruhsal yöntemler varsa lütfen uygulayın. Kimimiz için meleklerle çalışmak, enerji yaklaşımları, Human Design  stratejileri, Gene Keys anahtar kavramları, kimimiz içinse şamanik adımlar yararlı olacaktır. Eğer elinizde varsa ya da kendinizi geliştirecek bir kaynağınız varsa bir an bile beklemeyin derim.

Aura arınmasını istediğiniz uzunlukta yapabilirsiniz. Her şey ihtiyaç duyduğumuz  ve istediğimiz kadar olabilir. Zararı yok, yararı var.

Seremoninin bu kısmını da bitirdikten sonra ilerleyebiliriz.

Ardından Kısa bir aralıkta kokuların etki ve enerjilerini kullanalım. İçimize çekilebilir ve beden ve enerji seviyesinde uyarıda buluna yoğun ve derin kokulardan kullanabilirsiniz. Bu sırada özellikle, ada çayı yaprağını yakmak, tütsülemek de diyebiliriz, oldukça yararlı olacaktır. Genelde çiçeksi ve hafif esanslı kokulara yönelebiliriz. Anlık, kısa ancak kuvvetli etkilerin çok yardımı olacaktır. Hatta isterseniz bunu başlangıçta ve sonda da ek olarak yapabilirsiniz.

Artık sırada arka arkaya iki meditasyon var.

Meditasyon bir tür derin farkındalık sanatıdır. Eğer gözleriniz kapatıp bazı düşüncelerde kayboluyorsanız, bu çok normal. Bu hepimize oluyor. Tam tersine böyle konulara çare bulmak için daha çok meditasyonla uğraşmamız sonucu ödüllere kavuşacağız. Sakin olmak ve denemek en değerlisidir. Olumlu olana ve olumlu olanın yaşadığımız anda olduğuna konsantre olalım. Arınmamızı engelleyen faktörlerin başında sürekli geçmişte ya da gelecekte olmaya çalışmak yatıyor. Halbuki yalnızca şu anda yaşıyoruz. Yaşadığımız anı ve kendimizi ödüllendirmek bize en büyük arınmaların kapısını aralıyor olacak.

İlki kısımda, bir Quantum meditasyonu var:

Oldukça kolay ve yardımcı bir adım bu. Yalnızca beş dakikamızı alacak. Sonra başka bir yazıda konuşabiliriz belki ancak uzun meditasyonlar başlangıç için kaybolma hissine yol açabilir ve bunu pek istemeyiz. Zor bir hedef değil, sadece zaman ihtiyacımız olacak. Kısa ve öz tutmaya öze gösterelim. Amacımız bedenimizdeki quantum toksinlerini atabilmek ve enerji pürüzlerinden arınmak.

Sırtımız dik, ayaklarımız kalçalarımızın altında, ellerimiz bacaklarımızın içine bakarak oturuyoruz. Önümüze bakıp hiçbir yere odaklanmıyoruz. Ne varsa çevrede onları sezip farkına varıyoruz. Hiçbir şey üstüne düşünmüyoruz, yalnızca seziyoruz ve hissediyoruz.

Bir kaç nefes sonra bedenimizi istekle, içinde ne olduğunu yine yalnızca hissederek “tarıyoruz”. Amacımız bir noktada durup özel bir hisle meşgul olmak değil. Beden parçaları arasında sıra ile gitmeye çalışalım. Ayaklar, bilekler, dizler, bacağın üst kısmı, kalçalar, … baş bölgesi, gibi bedenin en üstüne ulaşıncaya kadar tarayarak kendimizin farkına varmaya çalışalım. Uygularken her noktada yalnızca iki-üç nefes kadar bekleyerek ilerlemek yeterli bir ölçü olacaktır.

Daha otururken bazı şeyleri hatırlamaya başlayıp hemen yapmamız gerekenlerle içimizden uğraşmaya başlayabiliriz. Olduğu anda, kendinize sessizce “paylaştığın teşekkür ederim” deyin ve ilginizi bedeninize, kendinize geri getirin. Eğer bunu yapıp geri dönemezseniz bile temelde daha sizi rahatsız eden önemli bir durum olduğunu görüp, ya yeniden denemeye başlayabilirsiniz (kendiniz için demeye devam edebilirsiniz) ya da yardım almaya açık olun ve başkalarına bir uzman veya danışmana, koça, terapiste ulaşın.  Bu durumun farkına varmak onu çözmek için ilk büyük adımdır. Tebrikler! Bu kısmı yapmamak bile bize birçok şey kazandırdı gördüğünüz gibi.

Aklınıza gelen şeylerin nereden geldiğin bir an için sorgulayın. Eğer seçme hakkı şu anda sizin olsaydı onları yine düşünür müydünüz? Eğer cevap hayır ise, düşüncelerine “paylaştığın için teşekkürler” deyin. ilginizi yine örneğin ayağınıza götürebilirsiniz. Bu sizin ayağınızı düşündüğünüzü göstermez. Şu anki bedeninize geri getirdiğinizi gösterir. Olabildiğince çok şimdiki ana çapalayın farkındalığınızı.

Kendinizde kaldıkça hayatınızdaki yükler ve ağırlıklar, onlarla ilgilenmediğiniz her an sizden uzaklaşmaktadırlar. Arınmanın en kolay yollarından biri de budur. Bu bir Quantum sistemi, çünkü görünen ve görünmeyen çok fazla konuya aynı anda çözüm buluyor. Kendimizde kaldığımız her an boşa giden enerjimizi geri alıyoruz. Böylece yalnızca bize ve olumlu enerjimize hizmet ediyor hale geliyor bu enerji.

İkinci kısımda, sonlandırma meditasyonumuz var.

Zaten oldukça güzel bir seviyeye geldik. Artık arınmamızın ardına sakinlikle yeniye yer açmayı eklememiz yeterli olacak. Eskileri bırakıp, yeni enerjilere, isteklerimize bütün varlıklara açtığımız isteklerimize alan verme zamanı geliyor şimdi de. Derin nefes almaya devam edin. Kalbinize ve bedeninizin içine nefes aldığınızı hissedin. Kendiniz rahat ettiğiniz özel bir poz varsa ona alabilirsiniz. Artık yalnız değiliz. Birçok şeyi bıraktık ve bedenimizi gözledik. Farkındalık ve olumluya yer açma hali ile doluyuz ve huzurluyuz. Eğer huzur konusunda tam oturmuş hisleriniz yoksa, bu çok doğal bir durumdur. Kendimizi yargılamayalım. Huzura yer açmak istediğimiz ortada. O zaman huzuru engelleyen geçmiş bağlardan arınma üstünde duralım. Yararı, çok büyük olacaktır. Yakınınızda size yardım edeceğini düşündüğünüz büyük, ulu, saygıdeğer ve güçlü bir varlık hayal edebiliriz. Eğer istersek yalnızca kendimizle baş başa bir an da olabilir. Kendinizi rahat ettirecek her şey olabilir. Açık, serbest, özgür ve rahat olabilirsiniz, istediğiniz anda. Artık yeniye açık olan enerjinize destek verildiğini ya da verdiğinizi görselleştirebiliriz. Bu anda farkındalık ve enerji seviyemizdeki değişime bırakalım kendimizi.

Eğer bizi rahat ettirecekse, destek aldığımız varlığı ya da kendimizi bedenimizin içindeki enerji merkezlerinde serbestçe dolaşıyor ve her noktamızda uyanışlar oluyor olarak da resmedebiliriz. Burada nötesi yalnızca kendimize izin verdiğimiz kadar sürecek olan bir final noktasıdır.

Bu bir arınma seremonisi, çok katmanlı ve bir çok amacı aynı anda yerine getirmeyi amaçlayan bir arınma eylemi. Dolunaya kadar her gün yapabileceğiniz gibi her dolunayda da yapabilirsiniz. Her yeni ayda başlattıklarımızın, her dolunay yoğunlaşan ruhumuzdan bıraktıklarımızla tam yer açmamıza yardımcı olmak için yaptığımız bir seremoni. Bu tür çalışmaları yaparken, kendimiz ve enerjimizle ilgili birçok yeni detay keşfedebiliriz. Bu detaylarla ilgili destek, danışmanlık almak ve çalışmalar yapmak, çalışmalara katılmak bizlere büyük yararlar, ödüller ve şifalar getirecektir.

Arınmanın ve geride bırakmanın hepimize getirdiği güzellikleri, olumluluğu ve ödülleri serbestçe kabul etmeniz dileklerimle.

Not: Yaptığımız çalışmalardan bir parça olan bu seremoninin detayları ve daha fazlası için iletişime geçebilirsiniz.

Sevgi ve ışıkla

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?

One thought on “Dolunay Dönüşümünde Arınma Seremonisi

Yorumlar kapatıldı.