Bu günlerde sevgi ve ışıkta kalmak için ipuçları…

Sevgili arkadaşlarım,

Bugünlerde, zor zamanları yaşadığımız bu ortamda, hepimizin olumlu kalmaya ihtiyacı var. İç ışığımızı daha da kuvvetli üretmeye ve sevgiyi daha da çok hissetmeye, vermeye ihtiyacımız var. Belki de bu bizim görevimiz demek bile doğru olur.

Bu aralar bir çok sorunu hem göğüslemek hem de çözmek için yaşıyoruz. Bunu destekleyen, her gün bir başka köşeden karşımıza çıkan enerjilerle dolu dünyamız. Kendimizi bir şeylere adamak gibi saf enerjileri de bizim üretmemiz gerekiyor. Bu zamanların dünya genelindeki en değerli noktalarından biri de “korkuya” enerji vermemek. Emin olun bunu bütün dünya yaşıyor şu anda. O yüzden herkese, çevremize ihtiyacımız var.

İnsanlığın çeşitli tonlarını ve renklerini yaşıyoruz, bu bir gerçek. Herkesin resim yaparken kullandığı renk paleti de farklı. Bu yüzden herkesin serbest ifadesine izin verelim ve ılımlı, hoş görü sözcüklerini seçmeye odaklanalım.

Bunları hatırlayarak, bu zamanlarda hatta Ağustos başına kadar bize ışık ve sevgide kalmak için yardımcı olabilecek bazı ipuçlarını sizinle paylaşmak istiyorum:

  1. İçinizdeki olumsuzlukların söze gelmesi bu zaman diliminde yıkıcı ve yüz yüze iletişimi zedeleyici olacaktır. Yapabiliyorsanız içinizdekileri yazıya dökün. Olumsuz enerjileri akıp giden sözcükler, daha az zarar verir. Şok etkisi yapabilecek şeyler, kağıdın üzerinde tüy gibi kalabilir.
  2. Uzlaşamamak; iyi,kötü yada başarısız değildir! Hepimiz insanız ve bazen hepimiz bir bebek gibi hareket edebiliyoruz. Hatalardan korkmayın, gözleyin, yapabilecekleriniz için kararlı ve affedici olun. Öğrenip yolunuza devam ettiğinizi unutmayın.
  3. Bırakmaya ve yeniden başlangıçlara hazır olun. Bir yere sabitlenip kaldığınızı anladığınıza an oradaki olumsuz takılı kalmayı bırakın ve kendinizi yenileyebileceğiniz ne varsa yapın. Yeni bir perspektif gereken ne varsa ona açılın. Bugünlerde içinde olduğumuz durumda onlarca etki ve yönlendirme de belkide en çok isteyeceğimiz şey bu olabilir.
  4. Kimse mükemmel değildir. Hayat boyu öğrenme sürecindeyiz. Bir sorunu çözmek, olgunluk, özveri, eş amaç için çalışmak ve karakter göstergesidir. Karşımızdakini bunlarla boğmak değil, bunların ev sahipliğinde karşılamak gerekir.

Sevgi ve ışık kalmak aynı zamanda onları üretmektir de. Üretmekten korkmayın ve açık kalın.

Sevgilerimle

 

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?