Bu Dolunayda Değilse, Hangi Dolunayda? Artık Başlıyor!

Uzak doğu Asya’ya ilk keşif gezileri yapılıyormuş. Oranın renkli yerli halkları ile tanışmalar yoğunlaşmış ve artık onlar üzerine araştırma yapan kişiler ortaya çıkmış. Bir araştırmacı diğerlerine göre çok daha sıkışık ve yoğun yaşayan bir uygarlık üzerine düşünmeye başlamış. Sonunda işin içinden çıkamayınca gidip yerli halkla konuşmaya karar vermiş. Geçmişlerini öğrenmiş ve oraya nasıl yerleştiklerini de. Yerleşmek istedikleri yere bakmış ataları, zorlukları görmüşler. Bu sırada liderlerden birinin havayı, dağları seyrettiğini görünce susup onun da kararını beklemişler. Sonunda konuşmuş: “Önce, bu dağı yüzdürmemiz gerek”, demiş. Yapılan araştırmalar bugünkü uydu fotoğrafları ile karşılaştırılınca iyice anlaşılmış ki, yanına yerleştikleri dağı bir kilometreden fazla kaydırmışlar. Araştırmacı şaşkınca halka sormuş nedenini. Şimdiki liderler de, şöyle cevaplamışlar: “Buraya yerleşmek yalnızca bir kere olabilirdi. Ya biz değişmeliydik ya da dağ. Biz de dağı seçtik.”

Böylesine belirgin durumlar için bugün açıklayıcı bir deyimimiz var:

Yalnızca uzanıp alırsanız değişimin getirdiklerini alabilirsiniz. Yoksa değişim sizi değiştirir ve sonra da olanları bir televizyon ekranı gibi izleriz.

Her yönü ile değişimlerin olduğu bir zamanı yaşıyoruz. Böyle etkilerin daha da canlı ve enerjik oldukları zamanlar da elbette ki dolunaylardır. Bu dolunaydan başlayarak 3 süper ay sıralamasının ilkine geliyoruz. Süperay deyimi, ayın dünyaya en yakın olduğu zamanları anlatmak için kullanılıyor. Geo-kozmik etkinlik en yüksek seviyesine geliyor süperayda (kasırgalar, depremler, seller, kıta hareketlerinin hızlanması, deniz akıntılarının değişmesi…) Süperaylarda bunlara benzer biçimde, kişisel ve kişiler arası konulardaki değişim de daha yüksek frekanslarda oluyor. İç ve dış değişimleri de bu şaşırtıcı ve yüksek enerjiyle yaşıyor oluyoruz. Özel bağlar kurabildiğimiz konular dışında etkisini en yoğun 3 gün kadar hissedeceğiz. Diğer şekilde ise konularımıza göre ilave bir gün kadar daha hissedilebilir olacak.

Bütün bu değişimlerin içinde bir süredir yeterince yoğuruluyoruz. Bunlardan artık bir sonuç alıp mutlu veya tatminli olmayı istememiz kadar doğal bir akış yok. Bu mutlu olmayı istemek konusunda iç dünyamıza hitap eden mutlulukları seçmeye özen göstermeliyiz bu süperayda. Bir ev, araba veya çok değerli bir hediyenin başına her şey gelebilir ve o kocaman “mutluluk” anında bitebilir. Özümüze, ruhumuza ve bizde enerjimizle hitap eden bir kazanıma yönelme enerjisi çevremizde dönüyor ve bunu uzanıp almanın tam zamanındayız.

Kişisel olarak, karşımızdakilere saygı duymayı (vermeyi) ve bize saygı duyulması (almayı) konusundaki kazanımlar bu süperayda çalışmak için ödül dolu konular olacağını söyleyebilirim.

Enerjilerimiz, eşzamanlılık alanlarında çok yoğunlaşıyor bu dönemde. Yani diğer insanlarla olan bağlarımızda. İş, özel ya da aile olsun sevgi ve yerine göre karşılıksız sevgi kendini sıklıkla bize gösteriyor olacak. Artık bir adım zamanı geldi. Sevgi gibi gözükeni ayıklamak ve sevgiye dönüşecek olanı da yine diğerlerinin arasından ayıklamak için adım atma zamanı geldi. Özgürlük tabanlı sevgi kavramı bizlere yaklaşmaya başlıyor. Bu kavram hepimiz hayatına alabildiğimiz oranda girmeye başlıyor olacak. Arabuluculuk, ortak saygı yaratabilmek gibi davranışlarımıza önem verirsek güzel fırsatlara kapı açıyor olacağız.

Eş zamanlılık enerjisi, hem ben olmayı hem de biz olmanın yan yana durduğunu bize anlatıyor. Destek almaya karşı açık fikirli olursak, destek vermemiz de kolaylaşıyor olacak. Kendimize karşı şefkatli olursak, bize karşı da şefkatli olunması durumu daha da kuvvetlenecektir. Değişim enerjilerini almak için elimizden geleni yapmamız, herkesin herkes için elinden geleni yapması için kapılar açıyor olacak.

Bu süperay bizlere değişik ve dalgalanan enerjilerden kişiler tanıştırıyor olacak. Yeni tanışmalar, yeni kişiler ve yeni hayatlar tanımak demek. Bu da bize bilgelik getirmek için bir adımdır. Bir yere adım attığımızda herkesi tanımak için emek vermek çok değerli sonular verebilir. Bugünlerde tanıyacağımız kişilerin kimisi 2017-2018 zaman diliminde gerektiğinde yardım elini uzatan kişilere dönüşüyor olacaklar. Elbette ki daha birçok katkı ve bağlar da gösterebilirler. Açık olup görmekte yarar var.

Bu süper dolunayın en belirgin teması, son zamanlarda süre gelen değişimlerin artık çok hızlıca hayatımıza etkimeye başlaması. Hatta bazen, “ben bunu istememiştim” diyecek kadar ani ve dışarıdan bile olabilir. Çünkü birçok değişim enerjisi katmanı üst üste oluyor olacak süperayda. Bazen çocuklar veya torunlara etkiyecek kadar geniş bir bantken, bazen de kıvılcım kadar kolayca gözümüzün önünde oluyor olacak. Denemeye meraklı, istekli ve hatta safça buna dalıyor olma davranışlarını hem yaşayacak hem de göreceğiz. Durdurmak için değil ama farkındalıkla olanı görüp, hayatımıza katılımından enerjimize en çok desteği almak için bunu görmemiz gerekiyor.

Bu süperayın konuşmak üzerinde de derin etkileri olacak. Ses, bir titreşimdir ve titreşim evrendeki en büyük enerji biçimidir. Konuştukça şifa, değişim, yapılanma ve yaratma gibi bütün eylemler etki yapmaya başlar. Süper dolunayın etkisiyle bu etkileri bizde yüksek başarı ve güzel etkilerle yapmaya başlıyoruz. Hatta bu dönemlerde, size etkide bulunduğunu düşündüğünüz melek çalışmaları, Human Design, Quantum çalışmaları, Quantum ve niyetli meditasyonlar, DNA aktivasyonu, Gene Keys, astroloji, şamanik çalışmalar gibi her türlü enerji yaklaşımı, okuma, destek ve planlama alanına girmenin tam zamanı.

Bu dolunayda karar almadan önce bir konuyu yapabildiğimiz veya bilebildiğimiz her açıdan gördüğümüze emin olmaya dikkat etmeliyiz. Eski sorunlar yalnızca kesilip atılmak için değil, özel ve yeni uzlaşılarla çözülmek için de orada olacaklar. Böylece onlar da yeni bir renk vermeye başlayabiliyor olacaklar. Eski sorunlarımız gerçeklerini sunuyor olacaklar. Gözümüzü kapatmadan, dürüstçe görmeye çalışmamız en iyisi olacaktır.

Bu dönemde toprak ana bile özel bir vericiliğe sahiptir. Yeni ekimler, dikimler veya toprakla birleşen hobiler özel olarak olumlu sonuçlar vermeye başlayacaklar.

İster dünyaya olsun isterse bize, bu enerjilerin bir yan etkisi olabilir: Sabırsızlık! Sabırsızlık, aslında hem bireysel hem de kolektif çözümü olan bir konudur. Birbirimize ve kendimize hatırlatırsak eriyip bitecektir. Önemli olan herkesle beraber olmak, çevredeki herkesi bekleyip topluca mutlu ve olumlu etkilere açılmak bu konuya bu dolunayda verilebilecek en kolay cevaplardan biri olacaktır.

Uzağımızda ve yakınımızda olan herkese aynı değeri verebilmek için ne yapabiliriz?

Bu (süper) dolunayda kendimize bazı etkiler biçmek istersek, enerjimizle istediğimize ulaşmak için:

Temkinli olmak, saygıya odaklanmak, konuşmak, güzel olana ve kişisel kurallara dikkatle bakmak, kalpten değişimi başlatmak

İlk adımlarımız olabilir rahatlıkla.

Enerjimizin içindeki harekete doğru herkesi cesaretlendirmek istiyorum. Olumlu, mutlu ve ödül olana doğru çekiliyoruz. Kendimize izin verelim.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için:

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?

3 thoughts on “Bu Dolunayda Değilse, Hangi Dolunayda? Artık Başlıyor!

Yorumlar kapatıldı.