Boya Kalemlerimiz Nerede? Siyah Yeni Ay!

Bazı canlıların ve bitkilerin hayata gelmesi için çok uzun süreler geçmesi gerektiğini biliyor musunuz? Örneğin bir Ağustos böceğinin 12 yılda bir, sadece 4 aylık hayatı olabilmesi. Bazı bitki türleri tohumlarının ise 10 yıldan fazla sürede sadece 1 kere açılıp filiz verebilmesi gibi. Hatta dünyanın en ilginç çiçeklerinden biri de Güney Amerika’da bulunuyor ve 174 yılda bir açıyor … Bütün bu sürelerin bir ortak özelliği var. Canlıların ışıkla buluşmadan önce karanlıkla yada diğer bir değişle siyahla tanışması.

Kısacası her enerjinin, her rengi ayırdığı bir hayat dilimi vardır.

Günlük yaşantımızda gördüğümüz yada boyalarımızı düşündüğümüz zaman kafamızda belirdiği gibi bir siyah renk hiç yok doğada. Çünkü evrende mutlak siyah diye bir olgu yoktur. Diğerlerine oranla, çok ama çok düşük bir frekansta titreşen bir renk vardır. Buna siyah diyoruz. Bu bize bir şeyler hatırlatıyor olabilir. Sanki çok cılız bir mum alevinde ısınmak gibi “en az enerjide” kalabilmektir bu. Durumun değişimiyse, uyanışlar ve doğumlarla gerçekleşir ancak.  Doğum ve uyanış geldiğinde ani bir sancı duyarız. İşte bu sancı hayatın yeni alanlarını ve tekrar nefes almayı sağlayacak olan doğal harekettir. Karşılayacağımız yeni ay ise, sancıyı başlatan zaman dilimini veriyor bize.

Yeni aya yaklaşırken olumlu, şaşırtıcı, harekete sürükleyen deneyimlerimiz olmuş olabilir, merak etmeyin daha da çok olacak da 🙂

2016 yılı, bitmelerin, sonlanmaların yılı olarak anılıyor. Eylül dönencesi de bırakmamız ve sonlandırmamız gerekenlerin resimlerini bize gösterdi. Şimdi, bu siyah ayla da, sonları uyandırmaya başlayacağız. Arınmamız gerekenleri, arınacaklarımızı veya salacaklarımızı kabul edip onlar gittikçe rahatlayabileceğimiz bir sayfaya geliyoruz.

Elimize boya kalemlerini alıp, bu yeni sayfaları ve şekilleri boyama zamanımız geldi. Boyayalım ve gördükçe yer açalım ki yeniler gelsin bizlere…

2014 martından sonra ilk karanlık ayı yaşıyoruz. Karanlık ay; bir ay içinde iki tane yeni ay olunca, ikincisinin aldığı addır. Yine bir ay olunca iki tane olan dolunayın Mavi ay olarak adlandırılması gibi.  Nadir olan bir olaydır. Yeni ay etkisini, katlarına çarpıp çıkaracak bir enerjidir. Geleneksel olarak, yeni ay, kadınsı enerjilerle dolu, uyanışlar ve netleşmeyi getirir. Siyah aylar ise, keskin dönüşleri anlatır.  Bir ayda iki tane yeni ay olması da, çok kuvvetli doğumları anlatıyor.

Bu yeni ayda, yepyeni şeyler öğrenip, fırsatlar buluyor ve hatta mucizelere bile tanık oluyor olabileceğiz.

Birçok kuvvetli enerji kaynağının kapağı açılıyor da diyebiliriz. Rüyalar, dilekler ve güçlü istekler hayata gelmek üzere yollarını buluyor olacak.

Hayatımızda, bir şeyleri değiştirmek istiyorsak, yeni bir düşünceye başlıyorsak veya adım atıyorsak yeni ay bizler için daha önem kazanacak.

Çünkü yeni ay, bize doğru yönlerde, doğru destekleri veriyor olacak. Yeniliği engelleyen ne varsa da, çok net bir biçimde önümüze seriliyor olacak. Eğer bugünler bir yenilik veya başlangıç ve değişim peşindeysek, bu hafta sonu bir nefes alıp bekleyelim ve çıkacak fırsatları görelim. Enerjilerimize katılacak olanı görelim ki, onu benimsemeyi ya da hayatımıza almanın yolunu olumlu ve hayatımız için ödüllerle dolu biçimlerle alalım.

Bu siyah ayda, sezgilerimiz, hislerimiz ve duygularımız aynı zamanda oldukça yükseliyor olacak.

Kendimize kibar olursak atacağımız adımların boyutları büyüyecek. Çünkü bize gelen sezgisel enerjilerin boyutları, oldukça güzel sonuçlara yol açacak cinsten. Bu yıl ve devamında dünyamızı sarmalayan özel ve yüksek titreşimli enerji sayısı gerçekten çok fazla. Bunları en iyi şekilde alıp kullanabilmek, her türlü çalışmaya açık olmak için sizleri cesaretlendirmek istiyorum. Bu dönemde yapacağımız çalışmalar hepimize önemli katkılar veriyor olacak.

Siyah ayla gelen değişimlerin olumlu etkisi çok büyük olacak. Artık bize yardımcı olmayanı bırakmak için destek verici rüzgarlar esecek.

Rüzgarların ardından gelen taze enerjileri görebiliyor olacağız.  Bu yeni ay zamanında neler olduğuna dikkatli bakın. Rüyalarınız ve gördüklerinizi kaydetmek değerli yatırım olacak. Bunlarla ilgili çalışmaları ihmal etmemeniz yolunda destek vermek istiyorum. Gördükleriniz ve düşlediklerinizin toplamı hayatınızın içinde büyük bir anahtar tutuyor olacak.

Hemen buraya sıkça duyduğum bir soruyu yazmak istiyorum: Ben bu yeniliği göremiyorum, sorun nedir?

Cevabı çok kolay aslında. Gitmesine izin vermediğimiz her şey hayatımızda daha büyük başka konulara yol açmak üzere tıkanıklıklar oluşturuyor. Bu konuda günle gelen enerjilerin de yardımı ile yenilenmek için çalışabilir ya da güvenmek için adım atabileceğiniz kişilerden destek alabilirsiniz.

Siyah ayın detaylarına gelince:

İkili ilişkilerdeki adalet ve diğer öğelerinde yüksek titreşim yaşıyor olacağız. Yenilenme ve gereksizleri bırakma her enerjiye etkiyecek kadar güçlü olacak. Herkesle olan bağımızı sorguluyor olacağız.  Soru sormaktan çekinmeyelim, çünkü doğru olanı ve yararlı olanı getirecektir.

Bütünlük, teklik ve birbirimizi hissetmek üst seviyelerde olacak. Ne hissettiğimize bakıp, ondan dürüst dersler almak için çabalarsak bolca olumlu ve ödüllü adımlarımız olacak.

Yeni ayın enerjisi ile konuşmalarda gerçekten söylenmek istenenler daha da çok ortaya çıkacaktır. Gözümüzü ve kulağımızı ne kadar açarsak o kadar çok görüyor olacağız.

Değişim etkisinin başı zor olabilir ancak, büyük olumluluklar getirecek konular olacak bizler için.

Geride bırakmaya en çok hazır olabileceğimiz konular için ipuçlarımız da olacak; Bizi gerçek potansiyellerimize ulaşmaktan alı koyan ilk konulardan başlayabiliriz. Bunu engelleyen kişiler, şartlar veya alışkanlıklar ilk seçeceklerimiz olabilir!!!

Evrendeki en kuvvetli enerji sevgidir. Bunu iletmeye ve kullanmaya çalışmak en güzel etkileri yaşamamıza sebep olacaktır. Tek taraflı ve orta yoldan uzak her türlü duygudan arınma zamanını yaşıyoruz. Buna açılmak hepimiz için yararlı olacak. Olumlu değişimin bu siyah aydaki ilk anahtarı da sıcaklık hissi. Doğru olanı seçtiğimiz de sıcaklığı hissediyor olabileceğiz.

Bitirirken, …

Siyah ayla birlikte gelen başarı ve mutluluk anahtarlarından iki tanesini paylaşmak istiyorum. Böyle bir çok anahtar olmasına rağmen bu ikisi ilk çalışmalarımızı yapmak için hepimizi kapsayan uygunluktalar. Enerjimizi bu güzel ve hassas yeni ay enerjisine açmak ve ondan da kendimize bir şeyler almak için gayret vermeye ihtiyacımız var.

İlki, kurban etmek veya fedakarlık yapmak adını taşıyor. Eskileri bırakmazsak yeniye yer olmadığı için gelemez. Bu sebeple bir kanal gibi gelenin çıkmasına izin verelim ve böylece yeni akışları bulalım ve yaşayalım.

İkincisi, ara renkler. Her anlama uygun bir titreşimi olan renkleri bulabiliriz. Ancak yeni anlamlarla bizi tanıştıracak enerjiler için ara renkleri keşfetmemiz gerekiyor. Yeni bir konuda araştırma yapmak, belki şamanik bir alana açılmak veya faklı bir gelişim sağlayıcı alandan destek ve okuma almak ara renkleri keşfetmek için en iyi yöntemlerden birisidir. Hepimizin hayatı kendimize özel ve sanıldığının aksine alışıldık ana yönlerde değil az baktığımız ara yönlerde onu keşfediyor olacağız.

Anahtarları, hayatınızda arayabilir, onları çalışabilir ya da size özel değerli metallerden sizlere özgü olanlarını üretebilirsiniz …

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için:

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?

One thought on “Boya Kalemlerimiz Nerede? Siyah Yeni Ay!

Yorumlar kapatıldı.