Beyaz Tavşan’ın 4 Haziran Yeni Ayı

Alice Harikalar Diyarında”’nın başkahramanı Alice’in sizce o beyaz tavşanı takip etmese olur muydu?

Takip etmeseydi ne yapardı? Eve gidip kendi çay bardağını doldururken ne düşünürdü? Dadı ya da kardeşlerine gördüğü şeyi anlatır mıydı? Eğer cevabınız hayır anlatmaz susardı ise, evet bu yeni ayda kaçırdığımız konular geri gelmeyebilir. Eğer cevabınız evet anlatırdı, hatta belki yarın aynı yere gidip birlikte ararlardı ise, yine evet, bu yeni ayda doğanlar birçok kişiye aynı anda etkiyebilir.

Haziran ayı, birçok açıdan önemli bir zaman. Belki çok yerde okudunuz, çok kişiden dinlediniz. Gelin beraber bazı sebeplerine ve yol açabileceği sonuçlarına bakalım. Çünkü bu ayı bir de kendinizden dinlemeniz gerekiyor. Bu ay hem bir çok ilk var, hem de bir çok üzerinden atlamalık konu.

Haziran ayı, bu yıl için assolist ayarında olan aylardan biri. Karşıtlıklar, çelişkiler, karmaşıklıklar ve birbirine geçmiş olaylar yığını gibi. Sanki aklımıza gelmeyen çiçeklerden bir buket gibi. Bunlardan dolayı neler olduğunu anlamakta bile zorlanacağız. Sıklıkla havada “saçma” ya da “saçmalık” sözleri dönecek. Lütfen bu sözleri durdurun, çünkü bu olaylar neredeyse birkaç yıl içinde bile sizlere yardımcı olacaklar. O yüzden gözlerimizi, kulaklarımızı çok çok açıp yine çok çok izleyelim.

Bu olaylar bizi, itecek, çekecek, çekiştirecek ve şekillendirmeye çalışacaklar. Hem koş diyecekler hem de ayağımızdan tutacaklar. Hem yeni konular hayata gelecek hem de elimizdekileri daha işi varken bırakmak durumunda kalabileceğiz. Hem aklımız karışıp hem de büyüleneceğiz.

Bu yeni ayla beraber ilk işimiz bütün deliller nereyi gösterirse göstersin, içgüdülerimiz ya da ne diyorsanız onu dinlemek olmalı.  Enerjinizi takip edin veya dalgalarda sörf yapın, siz adına ne diyorsanız öyle olsun. Yalnızca an ve an gelişmelere göre hemen yön alın. Önünüze açıldıkça görün, gördükçe de alabildiğinizi alın ondan. Ancak burada hemen bir önlem almalıyız; önümüze gelenden ne alabilirsek almak fırsatın değerini bilin ya da elinizden geleni ardınıza koymayın demek değil. Bencillik ve fırsatçılık her türlü kötü karmanın yaratıcısıdır. Önünüze gelenin içinde yer alabilecekseniz yeriniz alın, orada durun ama bunun için kimseyi ya da hiçbir şeyi zorlamayın demek, bu. Kişisel adalet her zaman önde olmalı.

Yeni ay böyle zamanlardan bağımsız kendi bir anlama sahip. Şimdi bunları da bilince bir araya getirelim ki, bize daha da yararlı olsun.

Öncelikle, yeni ay almaya, biraz pasif kalıp alıcı konumda kalmaya çok değer verir. Böyle olursa ödülü bol, yararı bol bir dönem geçirebiliriz. Çünkü yeni ay düşünce seviyesinde dikkatli olmayı getirir, başlangıçları getirmeyi sembolize eder. Dikkat ettiyseniz, o da olacak, bu da olacak gibi emrivaki bir enerji olayı değil bu. Siz de farkına varıp, seçip alırsanız olacak bir konu. Lütfen kendimize biraz çaba verelim. Yeni ay zamanları, istekte bulunup rüya görmeye istekli olma zamanlarıdır.  Önemli olan, içinizi saf ve temiz tutup vizyonunuza adamaktır. Şifa, destek ve rehberliğe açılmaktır. Yeni ayda, sorularımızın cevaplarını bulabilir, hatta tahmin ettiğimizden daha başarılı cevaplar bile alabiliriz.

Bu yeni ay bize bolca ders çıkarmayı, beklemeyi, sabırlı olmayı ve en önemlisi bir şeyler görüyorsak bunu görmezlikten gelmememizi söylüyor. Büyük enerji kaynakları bugün iki yaramaz gibi sıklıkla bir araya gelip gelip sonra yine ayrılıyorlar. Bize bıraktıkları mesaj ise, sevdiğimiz ve etkilemek istediğimizi iyi seçelim. Birçok kişi için bu bir tehlike gibi çünkü bazı amaçlarımız uğruna gerçekten ne istediğimizi kendimize bile söylemiyoruz. Söylemeliyiz, hem de çok açıkça. Peki, söylemezsek ne olur? Çoğunlukla beden frekanslarımız bozuluyor. Bunu enerji seanslarında bolca yaşıyor ve görüyoruz. Böyle insanların sağlığını hızlıca bozduğuna sıkça tanık oluyoruz. Elbette ruhsal sağlıklarını da bozduklarını söylemeye gerek bile duymuyorum.

Bu yeni ayda zor soruları neyi istediğimizi sorarak kolayca bulabiliriz. Yani Alice gibi doğal bir halde, içgüdülerimizle hemen isteğimizi içimizden geçen beyaz tavşanı takip etmeye başlayabiliriz. Bu bize Haziranın çılgın enerjileriyle de ilgili olarak yardımcı olacaktır.

Bu yeni ayın bir önemli özelliği de eğer emek veya çaba vermezseniz değişimin gelmeyeceğidir. Kendinizi kafesinizden, içinizde oturduğunuz güvenli odanızdan dışarı atmanız gerekir. Bağlantı kurmalı, iletişim kurmalı, hikayeler anlatmalı, düşüncelerinizi yaymalı, sahneye çıkmalı ve teste tabi olmaya açık olmalıyız. Meraklı olmak hep değil belki ama bu sefer çok yararlı. Elinizin içinde neler tutuyorsunuz? Bunu görmeye hazır mısınız? Görmeyi ister misiniz?

Yine bu yılın önemli enerjilerinden biri olarak geçmiş korkusu yoklayabilir. Böyle şeyler hep olabilir, alınmayın ve sıkılmayın. Farklı olandan korkmaya devam ederseniz karmaşa ve zorluk sizden pek ayrılmayacaktır. Uyanın ve her yöne bakının. Bakının ki göresiniz. Yeni ay görmeyi getirecektir. Korkmayın.

Şimdi de son olarak Bu yeni ayla ilgili anahtar sözlere ve sorulara bakalım:

Son zamanlarda kendinizi eğitmeye zaman ayırdınız mı?

Bunun için iyi bir zaman.

Prensiplerimiz ve elimizdekilere göre hayatımız nasıl gidiyor?

Yalnızca size özel kararlara derinlemesine bakalım.

Bize yardımcı olamayacak kişileri hala daha dünyamızda tutuyor muyuz?

Ruhumuz da temizliğe ihtiyaç duyar.

Düşünceli olmaya önem veriyor muyuz?

Yeni ayda empati çok değerli sonuçlar verecektir.

Hayatımıza hangi yönü vermek istiyoruz?

Rüyamıza yakınlaşmak için adımlar atmalıyız.

Ben kimim?

Böyle soruların cevabı için hep zaman ayırmalıyız.

Duygularımızın hangileri ile devam etmek istiyoruz?

Biraz olsun ağırlıklardan kurtulup yenilenme zamanına açılmalıyız.

Peşinden koşacağınız beyaz tavşanın siz, kendiniz olduğunu bol bol gördüğümüz bir Yeni ay olsun.

Ayın yerine güzelce ve parıldayarak siz ışıldayın.

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?