Ay Niye Bu Kadar Değerli ve Yeni Ruhsal Olarak Bizi Nasıl Etkiliyor?

Ay niye Bu kadar değerli ve Yeni ruhsal olarak bizi nasıl etkiliyor?

Yıllar boyu, hem de gerçekten uzun yıllar boyu ayın insan davranışı üzerine nasıl bir etkisi olduğu hep araştırılmış. Tutulan raporlarda, artan zekâ hareketi, hastanelerin genel veya psikiyatri bölümlerine uğrama sayısında yükselme ve bedensel ve zihinsel baskıdan söz eden büyük bir istatistik var. Şu bir gerçek, evet ay bizi birçok seviyede etkiliyor. Şimdi buna biraz bakalım ve paylaşalım.
Ayın genel etkileri, her gezegen gibi gözle hemen görülmeyen ancak hep oradan olan etkilerdir. Biz görmesek de hep orada olan titreşimler vardır. Bizim bedenimizde de olan titreşimlerle etkileşirler.
Ayın yaydığı titreşimler, bizim zihinsel titreşimlerimizi etkilemektedir. Titreşim demek bir frekans yani belirgin bir hızda yüksek ve alçak seviyelere dokunan ve bunu örneğin bir dakikada “şu” kadar kere yapan bir harekettir. Demek oluyor ki, ayın kendi hareketi bizim zihinsel hareketimiz ile bir bağ kuruyor. Etkileşmek, işte bu bağın oluşmasıdır. Zihinsel diyerek te, duygularımızı, hislerimiz veya tutkularımızı kast ediyoruz. İnsan zihni kabaca ikiye ayrılıyor: bilinçli kısım, bilinçaltı kısmı. Bilinçaltı zihinde, hayatlar boyu biriktirilen ve doğamızı oluşturan birçok izlenim ve birikim var.
Aydan gelen titreşimler bizim düşüncelerimiz kadar kuvvetli değiller, ancak bu bilinçaltı frekanslarımızın yükselip yüzeye gelmelerine yardımcı olurlar. Bir kere yüzeye çıktılar mı, onların farkında oluruz. İşte yaşadıklarımız da bu farkındalıklardan meydana gelir.
Elbette doğadaki her canlının da bu düşüncelerden etkilendiğini, kısaca ay ile etkileşimde bulunduğunu bilelim.
Ayın üzerine ışık düştüğünde onu görüyoruz. Yeni ayda ayın üzerine ışık gelmediği için (gelemeyeceği bir konumda olduğu için diyelim) Ayın uzayın derinlerinden gelen ışınlardan bize süzdükleri ile karşılaşırız. Bunları her gün hissedemiyoruz çünkü güneşin etkisi ile değişiyorlar. Çünkü güneş bize oranla çok kuvvetli ve onun bu kadar yakınına kadar gelen her enerji ondan etkilenmek zorunda. Benzeri bir olay da dolunayda oluyor. Bu sefer de, yüksek enerji ile içimizdeki izlenimler ortaya çıkıyor.  Tabi ki burada, kişinin doğası çok önemli bir rol oynuyor.
Niye mi bu kadar önemli? Şunun için, kişinin içindekilerin yoğunluğu ortaya çıkanı çok etkiliyor da ondan. Olumsuz konulara odaklanan kişiler böyle zamanlarda daha çok olumsuzluk içinde hissedebiliyorlar.
Bir de ayın dünyada etkilediği su miktarı sebebi ile bizde yarattığı etkiler var. Bunu daha önce Wesak Dolunayı yazımda sizlerle paylaşmıştım. Göz atarsanız hemen ilk paragrafta bulacaksınız sebebini.
Hangi daha önemli dersek: dolunay mı? Yeni ay mı? Bu ayrım çok doğru değil. Ancak etkileri açısından bir şeyi söyleyebiliriz. Yeni ay biraz daha karanlık etkilere sahiptir. Bu sebeple yeni ay için hep almaya açılmak gereken zamanlar olarak denir. Yani oturalım, içimize bakalım, gözleyelim ve süzüp öğrenelim. Bu sebeple daha çok hayallere bakmak konusunda öneriler vardır.
Pek bu zamanlarda dikkat edebileceğimiz genel öneriler var mı?
Evet var.
Öncelikle değişken veya derinden gelen ve orada olduğunu tam bilemediğimiz düşünceler sebebi ile ani ve hayatınıza büyük değişiklikler getirecek hareketlerde bulunmayabilirsiniz. Büyük alım-satımlar veya kararlar gibi.
Böyle zamanlar derinden yeni konular getirir ve bizi bir yemek gibi karıştırır. Yen ay, ben kimim demek için çok iyi zamanlardır. Yukarıda da yazdığım gibi oturup, görüp anlamaya özen verirsek ödülü bol olan bir zaman dilimi.
Gelelim ayın ayrıca bir önemi var mı? Evet, hem de çok sayıda, ay fiziken dünyayı bir çok olaydan koruduğu gibi kimi zaman hem bir kozmik süzgeç kimi zaman da dikkat edin dercesine etkilerde bunan büyük bir varlıktır.
Her şeyden önce görsel olarak gece güneşi gibi hareket edip, iç enerjimize her yerde karanlıkta bile ışık yani enerji olduğunu anlatan, insanın zihinsel ve ruhsal gelişimini dünyanın başlangıcından beri etkilemiş bir varlıktı. Birçok yazımda da onunla ilgili yeri geldikçe bol bol detay veriyorum.
Bu yeni ay için paylaşacağım yazının içini biraz olsun önceden açıklamak için sizlerle böyle bir ön-yazıda buluştuk. Yeni ayda görüşmek üzere.
Başlangıçlarınızı güzelce izlemeniz dileklerimle.
Sevgi ve ışıkla

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?