Günle Gelen 26.05.16

Uzak ya da yakın, zor ya da kolay, bunlar olaylar değil, insanlardır…

Bugün, hayatımızın alacağı yeni halleri düşünerek güne veya bir işe başlama enerjisi ile dolu olabileceğimiz bir gündeyiz. İçimizin iyileşmesi, daha da güzelleşmesi için enerjiler işte bu olumlu hayaller ve düşüncelerde yatıyor.

Özgün hayaller, özgün sonuçlar ve özgün adımlar hep birbirini takip ediyor. Hayal, boş düşler değildir. Hayal o gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır. Nasıl olursa olsun, gerçeğin kenardan görünen kısmıdır o. Bugün bu uzaktan göz kırpan görüntüye güvenmenin günü. Hak edilen bir adım veya emeğin götürdüğü bir hayal olmasına dikkat edelim. Yoksa her aklımıza gelen için kurulan bir hayal değil karşımıza o gerçeği getirecek olan. Bir süredir çözülen, içimizden kattıklarımız olan, fazlalıklarını zamanla attığımız bir yıl bu.

Açık olmak, paylaşmak iyi olur ki, bu aralar ayna etkisi gibi diyebileceğimiz bir olayı da yaşıyoruz. Nedir bu etki? Bir çok arınma ve dönüşümün olduğu bugünlerde, gördüğümüz hayallerin bir kısmı, tahminlerimizin bir kısmı da aslında ayrılacak olana son kez bakmak gibi. Yani aynadaki gerçek ya da yalancı görüntüyü görüyoruz. Bu sağlıklı bir enerjimiz olması içinde çok önemli.
Bugün, güneş gördüklerimizi çıkarıp, gördüklerimize dikkatle yaklaşmaya ne dersiniz?

Geçici veya kalıcı enerjileri neden geçtiğini veya güzel gelecekler olarak önümüzde belirdiğini anlamamızın çok yarar getireceği bir gündeyiz.

Ya bunları gördükten sonra?

Önemli bir adımla, bu günle gelen gereksiz savunuları görme enerjisi karşımıza duruyor. Toprak elementi bize bunun için destek olacak. Bugün bir gündüz düşü gibi içimize bakıp ben bu ya da şu konuyu neden savunuyorum dediğimiz de değerli bir kazanç elde edeceğiz. Yoksa, yanılsama gibi fanatizmler bizi pek bırakmayacaktır. Birlikte hatırlayalım, bu enerjileri hepimiz yaşıyor olabiliriz. Bu sebeple bu konularda destek isteyenleri görürsek ve onların yanında olursak bundan hepimiz ödüllerle döneriz.

Esin Batal
Günle Gelen – 26.Mayıs.2016 – Perşembe