Günle Gelen 22.12.16

Çok yapmaktan doğruyu yapmaya giden yol, idealleri gerçeklerden seçmek demektir.

Bugün, çevremizdeki gerçekleri ve idealleri görmeyi, anlamayı ve daha iyilerine doğru gitmenin yolları ile ilgili seçimleri yaşıyoruz.

Seçimler bu dönemde ekstra öneme sahip haldeler. Takvim yeni yılımız 1 Ocak ancak enerjetik yılbaşı Ocak ayının sonlarına doğru. Her yılın sonuna yaklaştıkça, o yılın enerjilerindeki hareketler bizlere sonraki zamanlar için adımlar ve seçimler sunuyor olur. Günün ilk kısmına gayret ve yineleyerek yapmak istediklerimiz damga vuracak. Bu tür davranışlar önem çıkacak çünkü, Dönence enerjisinin gece geç bir saatte bizimle de olan etkisi sebebiyle değişmeye başlayan hayat gerçeklerinin bize etkileriyle gittiğimiz yönü sorgulamamız gereken anlar geliyor olacak. Hayatlarımıza olumlu ve sakin olanı çekmek için yavaş ve adım atan olarak güne başlamamız iyi olacak. Böylece bize gelene de kapılar açmaya başlıyor olacağız.

Bir amacımıza varmak için ne kadar çaba gösterdiğimizin yanında ne kadar çabayı çektiğimizi görmeye ne dersiniz?

Öğlen zamanı, enerji etkisi değişiyor olacak hepimiz için. Davranışlar ve kimliklerimizi aha çok hissetme temasına dayanan bir enerji dilimini yaşıyoruz. Bugün de bu enerji akışıyla, iyi ve gelişim fırsatı verecek olanı arayacağımız bir etki yaşamaya başlayacağız. Arayış ve bulduğumuz anlardaki seçimlerin önem taşıyacağı bir gün geçiriyor olacağız. Yalnızca gün boyu çeşitli kriterleri yerine getirmek veya bu arayışı en iyi biçimde yapmak için değil, aynı zamanda daha iyi seviyelere giden yollar, olaylar veya kişiler bulduğumuzda neleri seçtiğimize verdiğimiz önem de bizler için önemli olacak. Seçim yapma biçimlerimiz veya hayatlarımızda tekrarlayan olaylar hatta nelerin tekrarlanmasına katkı da bulunuyoruz gibi konu başlıklarını çalışmak için de değerli bir gün. Bu konuda adım atacak herkesi cesaretlendirmek isterim.

Günle gelen bu enerji ve etkileriyle, iyiye ve daha yükseğe varma davranışları öne çıkmaya başlıyor. Bu etki altında garantici ve rekabetçi olma eğilimlerinin de arttığını görebiliriz. Böyle eğilimlerle, çocukluktan beri istediğini elde edene kadar maskeler giymeyi öğretiyoruz. Bu enerji ve etkilerinin elbette olumlu ve ödül getiren yanları da vardır. Fırsatları kendi çıkarları için her an gözlemek gibi seçimlerse olumluluk veya başarıyı açıkça getirmeyecektir. Böyle anlara tanıklık ettiğimizde, kendimize veya çevremize gerekiyorsa eğer oyun oynamakla gerçeklerle oynamanın farkında işaret etmemiz yeterli olacaktır.

Gecenin ilerleyen zamanlarında, bu enerjinin hepimize kolayca sorduracağı bir soru etkisini de deneyimliyor olacağız: Bizi ifade eden herhangi bir davranışta bulunmak, bizim için yeterli mi? Yoksa o davranışlar bizi biz yapan kimliklerimizde daha fazla ya da daha yüksek bir yere ulaşmak sırasında özel başka sembollere dönüşüyorlar mı?

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?