30 Ekim Yeniayı: Geçmişten Mesajlar ve Geleceğe Mesajların Ortasında …

Bu yıl içinde birçok kere enerji temizlikleri ve arınmaları gibi zamanlar geçirdik. “Gibi” diyorum, çünkü elbette buna katılmayı seçmemiz çok önemli. Yeniden doğum zamanları içinden geçiyoruz ve bir bebeğin doğum kanalına süzülmesi gibi önemli hareketleri aynalayarak ilerliyoruz.

Kışa doğru ilerliyoruz. Kış mevsimi, hava ve psikolojimizdeki değişimlerle içe kapanık gözükse de, insanın içine yaptığı derin yolculukları anlatıyor aslında. İçe kapanmak değil, kapıyı pencereyi kapatıp içle ilgilenmek demek oluyor. Yeniayın etkisi de buna çok paralel etkiler uyandırıyor. Bu yeniay, dünyanın birçok yerinde farklı ve özel zamanlarla kesişiyor. Halloween ve Samhain gibi mistik özelliği olan zamanların içinde bulunuyor. Bu mistik festival ve kutlamaların bir özelliği var: Farklı yerlerden gelen mesajları duymak ve duymaya açık olmak.

Bu yeniayda, derinlerden gelen birçok iç enerjimize dokunuyor olacağız. Aslında, iç enerjimizle çalışmak için de iyi bir fırsat ve yaptığımız zamanda büyük kapılar açılıyor olacak. Geçtiğimiz ayın enerjileri oldukça inişli-çıkışlı etkilere sahipti. Hayatımızda yüksek etkili olan birçok enerji geldi ve gitti. Bu yeniayın ilk adımı, derinlere bakıp, duygusal zekâmızı daha çok kullanarak kendimizle ve herkesle daha yoğun bir iletişim kurmaya başlamak olacak.

Yeniay, özel başlangıçlar yapmak için önemli bir zamandır. Her yeniay, bir tohum ekmek, enerjimizde bir yer uyandırmak, yeni bir etkiye sebep olmak veya yeni bir hayat bakış açısını anlamak için özel bir zemin sağlar. Bu zemin enerjimizin yenilik alanlarına bir sinyal gönderir. Bu sinyale en iki alan cevap verir. Bu alanların bize kattıkları ile yeni yolumuza adım atıyor oluruz. Her birimizin cevap veren alanları elbette ki farklıdır. Söz konusu yenilik noktalarını çok daha etkili kılmanın bir yolu da onları ekstra bir özenle çalışmaktır. Bu alanları hem bir kişi ile çalışabilir hem de iç yolculuğunuzu gerçekten ayrıntılı bir günlük veya notlar halinde tutmuşsanız yalnız olarak da çalışmaya devam edebilirsiniz.

Bu yeniayda mesajlar çok değerli derken ne demek istiyorum? İlgilenenlerimiz olduysa aslında bu bedenlerin içinde birçok etkiyi yaşadığımızı bilenlerimiz olacaktır. Aile dizimi veya konstellasyon yaklaşımları bunu inceler ve kullanır. İşte bu yeniayda baz mesajlar o kadar derinden geliyor olacak ki, bizimle ilgisi olan ya da bizim onlarla ilgimiz olan kişilerin iz ve etkilerini anlıyor olacağız. Uyanmak da deniyor buna.

Bu izlerin ilk farkında varılacak yeri, kendimizi ailemizde bizden önce yapılan kötü evlilik ve ilişki hatalarını yineliyorken bulabilmemiz olacak. Eğer olumlu yaklaşmayı başarırsak büyük bir şifa bizi bekliyor. Bu yeniayda çok sayıda enerji ve etkisinin buluşması var. Bunlardan biri de, uzak nesillere kadar gönderilecek olan hem genetik hem de ilişkilerimizde gözükecek olan enerjileri taşımak veya çözmek. Duyması veya bilmesi bile içimizde özel bir titreşime yol açıyor olabilecek bir konu bu. Birçok kere bu sözleri söylüyorum ama çok da inanmıyorum veya yalnızca bir şeyler söylemek için söyledim gibi cümleleri düşünüyor veya açıkça söylüyor da olabiliriz. İşte bunu sebebi derinlerde bir yerde yakın ya da uzak aile bireyleri ile kurduğumuz bağlar olabiliyor. Bizlere kadar uzanan enerjileri ile bazı aile fertlerinin hayat amaçlarına yardımcı oluyoruz kimi zaman. Kimi zamanda onlar bize uzanıyor ve bu mesajları gönderiyorlar. Bu yeniayda, bu etkileri çözümlemek için adımlar atıyor olacağız. Böyle enerjileri yaşamaya “geçişlilik” de deniyor. Her bir kişinin/enerjinin birbirine enerjisini geçirmesi veya aktarması da denebilir buna.

Bu yeniayın bu konuda ki ikinci önemli adımı, farkındalık sahibi olmak. Hangisi gerçekten bizim, hangisi bize geçişle kalmış onu bulmak. Böyle enerjilerle verimli ve olumlu şekilde uğraşabilecek bir yeniay zemini var şimdi. Delfi’deki Apollon tapınağında veya Tibet tapınaklarında yazdığı biçimiyle Atmanam viddhi: “kendini bil”/aslında daha çok “kendini öğren”. Bildikçe ve öğrendikçe daha da çok bilip, öğrenme yolu açılacak. Birçok faklı bilinç ve farkındalık seviyesinde mesajları anladıkça, daha da özel bir hayata bakış açımız olacak. Egomuzun her an bir sataşma aramasına dikkat etmemiz de gerekiyor olacak. Enerjimizin, bizi herkesten ayırıp, izole etmek isteyen egomuza karşı korunaklı davranmamız gerekiyor.

Yeniayın altını çizdiği bir konu da, huzur, barış veya orta yol uğruna asla başımızı eymeyip, kabullenmelere girmemiz yolunda. Tam tersine bu davranış aile bireylerimizin hep içine kısıldığı bir tekrarlama olabilir. Bu yüzden, iletişim ve açıkça anlatma çok önemlidir. Bu yeniayda, daha doğru iletişim zeminleri hep öne çıkıyor olacak. Bu aynı zamanda, sıkça da inkar demek. Çünkü doğru iletişim kadar, doğru iletişimden de kaçan olacak. Bu durumların anahtarı, kalpten geçenlerin doğru ifadesidir. Yapay sözcüklerden, inkardan ve bize şartlananlardan arınmış bir iletişim bize büyük enerjiler için yol açıyor olacak. Bu yüzden bize bunu yapma fırsatını verenler, bizim için hazine değerinde olacaklar.

Bu yeniayla beraber,

– Liderlik,
– Kazanma ısrarı (saplantısı),
– İç huzursuzluklar,
– Eski konuları iyileştirmek,
– Adalet,
– Neleri özgürlük hissi için feda ettiğimiz ve
– Uyumsuzluk yaşama

konuları üzerine özellikle çevremize bakarak mesajlar ve çözümler görüyor olacağız. Hiçbir çalışma yapmak istemezseniz bile bu konularda gözümüzü dürüstçe açmak yine bizlere büyük adımlar getirecek. Yeniayın uyandırabileceği yenilik alanlarını bunların içinden de kolayca seçebiliyor olacağız.

Bu yeniayla, hayal görmekten uyanmak veya suçlama oyununa devam edip sıcak ve mutlu gibi gözüken bir yanılgıda oturma arasında bir seçim yapma etkisini de yakalayacağız. Bu farkındalığın altında, ruhumuzla tam bir ilişki kurma çabası yatıyor. Yeniayın mesajlarından biri de bu zaten: İçimizle bağ kurmak. Herkese yapıştırdığımız adlar, suç bulmalar, çıkardığımız tartışmalar her zaman kendi gölgelerimizden kaçmaktan kaynaklanıyor. Bilinçli ve farkındalıklı yolu seçip öncelikle kendimizi gerçek halimizle sevmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Bu yeniayda içimizdeki bize huzuru getirmek isteyen gerçek mesajlara yer ve değer vermemiz için kuvvetli etkiler var.

Özellikle son bir yıla yakın bir süredir dengeleyici etkiler çok aktifçe hayatımızdalar. Artık birçok zamanda çok nadir görebileceğimiz beden aktivasyonları hissedilebilir hale geliyorlar. Bu sebeple bir süredir denediğimiz ve cevap almakta zorlandığımız şifa yaklaşımları varsa daha da derine girip denememiz bize istediğimiz sonuçları getiriyor olacak. Yalnızca beden değil, bedene yansıyan iç güzellik çalışmaları da başarılı olmaya başlayacaklar. Bu konuda adımlar atmak için hepimizi cesaretlendirmek istiyorum.

Bu yeniay için güzel ve olgun niyetlerle olumlu başlangıçlar yapmanız dileklerimle.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için:

Aşağıdaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz ?

2 thoughts on “30 Ekim Yeniayı: Geçmişten Mesajlar ve Geleceğe Mesajların Ortasında …

Yorumlar kapatıldı.