2 Ağustos Yeni Ayı

Yemek İçin Tohum Ekin

Çok güzel bir yemek hayal eder misiniz lütfen bir an için?

Yediğiniz de lezzetini damak ve boğazınıza ileten. Sonradan kendini hatırlatan bir yemek.

Bu yemek nerede yapılmıştır peki? Mutfak? Elbette bir tencere veya hazırlama kabı?

Pişirmek? haşlamak? süzmek? kızartmak? bu işlemlerden geçirmek te gerekmiştir.

Sonuçta… İyi bir lezzet, uygunca pişmek ister!

Yakın bir zamanda başlayan ve 2017 baharına kadar sürecek olan büyük bir değişimi kucaklıyoruz. Hatta yeniden doğum enerjini yaşadığımız bu günleri, daha bir şey görmemişiz diye anmaya başlayacağız yakında. Dünya önemli bir eşikten atlarken, sanki bir macera filminden çıktıktan sonra filmin sonu üzerine konuşan herkes gibi elbette biraz geçmişi az hatırlayabiliriz. Ancak sonuna gelene kadar elbette filmi yaşayacağız; Filmin Enerjisini.

“Eğer evrenin sırlarını bulmak istiyorsanız, enerji, frekans ve titreşim biçimleri ile düşünün” Nicolai Tesla

Bazı büyük sosyal olaylar yaşıyoruz. Bunlardan elbette çeşitli zamanlarda çeşitli şekillerde etkileniyoruz ve etkileneceğiz. Bu etkilerin neler olacağına günlük enerjiler ve onlarla olan ilişkilerimiz yatıyor olacak. Bu yüzden birbirimize olan ihtiyacımız her gün artıyor. Artmanın yanında da önem kazanıyor. Yaşadığımız dünyanın enerji dinamikleri, bilinçli olarak yan yana gelmemiz için bizi her zaman cesaretlendiriyor. Gerçekten birbirimizi bütünleyen çemberler oluşturmak, bizim için çok değerli sonuçlar veriyor.

Bu desteği almak ve vermek ister misiniz?

Bu yeni ay, inzivaya çekilmek, sessizce düşünmenin ayrıca öne çıktığı bir enerji yelpazesinin içinde oturuyor. Yani, kuvvetli bir alevin olmasını istiyorsak yemeğimizin altında, önce o alevin ilk kıvılcımını çakmalıyız. Şimdi de biraz içine bakalım bu yeni ayın.

Öncelikle gerçekten uzun sürelerden beri biriken bir karmanın sonuçlarını izliyoruz bir süredir. Bu bütün dünyanın enerjisi ile ilgili bir birikim. Jenerasyonlar dolusu enerjinin, artık yeni bir hal alması için adımlar atıyoruz. Atmalıyız da! Çünkü, başkasının birikimi altında biz olmayız. Kendimiz olmayı seçmezsek, gelecek çözülmelerde kendimizi büyük bir savrulmada bulacağız.Bu yüzden yeni ayın bize ilk söylediğini şöyle özetleyelim: Seçim yapın! Kendinizden yana seçim yapın!

Böyle zamanlarda, yoğun bir kurban hissine düşmek, feda edilmek, kendimizi her şeyin kurtarıcısı sanmak, bir arada tutan en büyük güç sanmak ya da herkesi bol bol suçlama oyununa düşmek konusunda dikkatli olmamız gerekiyor. Umutsuzluk ve güçsüzlük kolayca üzerimize yapışabilir. İşte yine birbirimize olan ihtiyacımıza ışık tutan bir girdap bu. Kimi zaman hepimize olabileceği gibi biraz ilerlediğimizde bize uzanan ellere ihtiyacımız var.

Son zamanlarda boğaz enerjimiz ile ilgili çeşitli yollardan geçtik. Belki farkındasınızdır, yoğun detayları araştıran, sonrasında başkalarının hikayelerini duymak isteyen, mantık sorgularına girip çıkan çeşitli zamanlar yaşadık. Söze dökmek insanın en büyük enerji kullanımlarından biridir. Sözlerin gücü göz ardı edilemez boyutlarda. Bu bir baskı aynı zamanda. Ne söylemeliyim? Bu baskı altında kalırken insan içindeki en büyük desteklerden yaralanmaya başlayacak, başlamalıyız: SEVGİ.

Basınç bir kuvvettir, yani bir enerji. Bu enerji bize, çalışmanın değerini, sınırları aşmayı, test etmeyi, testten geçmeyi, kuralları gözeden geçirmeyi, bugüne kadar çalışıp kendimize kattığımızın ne kadar yararlı olduğu gibi birçok şeyi anlatır. Bu baskılardan hep olumlu etkilerle çıkarız. Çünkü öğrenme ve deneyimleme şansı verir bize. Yani aynı zamanda kuvvetli bir ilham kaynağıdır böyle zamanlar. Bu yüzden, gözlem ve öğrenmeye, başkasının gözlemlerini duymaya ve öğrendiklerinden öğrenmeye açık olmak çok iyi gelecektir.

Bu yeni aydaki enerjilerle beraber, bugüne kadar özellikle yaklaşık olarak son 5 yıl diyebileceğimiz sürede koşullandığımız her şeyin çözülmesi başlıyor olacak. Aslında bir çok yerde duyduğumuz felaket senaryoları da işte elindeki ile devam etmek isteyip yeni olan için bir emekten kaçınma veya hazır olmama durumundan dolayı genel bir tepki oluyor. Yeni, her zaman var ve bizimledir. Yeni yararlıdır demek bile yetersizdir. Çünkü o her an hayatımızdadır. Bağımlılıklarımızın sorgulamaya bile gerek olmadan rafa kaldırma zamanını yaşıyoruz. İçimizi desteklemeye ve içimizdeki alevi sevgiyi gerçek özüne verme ihtiyacındayız. Verebilirsek büyük ödüller yakında ve yıllar içinde bile bize geliyor olacaklar.

Bu yeni ayda, şefkat, sevgi, kalp bilinci, kalbin gücü gibi bir çok iç yolculuğumuzun mihenk taşlarını beslemek, onlara bakım vermek değerli olacak bizler için. Bu kavramlara önce biz içimizde sahip çıkarsak başka kimse gelip onları bizden alamaz, bizim adımıza tanımlayamaz.

Peki bu yeni ayda ne yaparsak iyi olur? olumluk ve sevgiye katkıda bulunmuş oluruz?

  • Zor zamanlar, evet. Destek çok değerli, verelim ve alalım!
  • Sağlık çok önemli bir enerji belirteci. Hayat enerjimizi çoğaltacak, her iyi hissetme çalışmasına katılabiliriz!
  • Yalnız kalmak büyük bir enerji biriktirme eylemidir. Kimi zaman en büyük arkadaş kendimizizdir. Kendimizi dinleyelim!
  • Olumsuz kişilerle aramıza mesafe koyalım!
  • Anlamlı ve şefkatli davranalım herkese!
  • İyi duygular üretelim!
  • Hareket ve dans çok önemli meditasyonlardır, yapalım!
  • Yaklaşık bir ay boyunca beden ve zihin sağlığı için güzel bir dönemdeyiz. Egzersiz ve gelişime başlayalım!
  • Sorunlara saygı duyalım. Bize bir şeyler öğretmek için varlar!
  • Bir yeni ay meditasyonu yapmayı düşünüyorsanız: Şefkat, karşılıksız sevgi, bilgelik, güç ve cesarete odaklanalım!

 Sevgi ve ışıkla kalın…

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?