14 Aralık Dolunayı: Ödül mü? Baştan başlamak mı?

İnsan olmayı, insan gibi hissetmeyi bazı ölçülere bağlıyoruz. Kimi zaman zekâmıza, kimi zaman bedensel olarak çok gelişip diğer canlılardan yukarıda hissetmemize, kimi zaman da yine doğadaki her canlıdan daha çok hissettiğimizi düşünmemize dayanmayı alışkanlık haline getirdik. Bütün bu ölçütler belki kimi açılardan kısmen doğru olabilir. Ancak, her canlının kendisi olma, kendi gibi hissetmesi için kendine özgü bir yolu vardır. Bu dolunayda, bizim de kendimize özgü yollarımız karşımıza çıkıyor olacak. Karşımıza çıkacak bu yollar da karmamızda önemli noktalara geliyor olacak.

İnsan olmaya içeriden bakınca aslında çok saf bir birliktelik görebiliriz: Sağlıklı bir zihin ve mutlu bir kalbin birlikteliği. Bu dolunayda, odağımıza bu ikilinin bir araya gelmesiyle verdiğimiz ve vereceğimiz kararlar gelecek. Büyük bir yeniden doğum evresinin içinde olduğumuz bu zamanlarda, çevreye verdiğimiz enerjilerin yani ne düşündüğümüzün, sözlerimizin ve yaptıklarımızın sınırlarına dikkat etmemiz gerekiyor. Yoksa karmamızın beklediğimiz ödüllerden vazgeçip bize baştan başlayalım mı demesini duymaya hazırlanmamız gerekir. Bunun olumsuz olduğunu düşünmeyelim, çünkü biriktirdiğimiz her şeyin bir miktar bize uygun olmaması ileride daha büyük konulara yol açabilecektir.

Dolunayın enerjisi, bizlere bu dolunayda çalışmak için biraz ödev de veriyor. Ay, bu seferki döngüsünün zirve noktasında bizlere yüksek zihin de dediğimiz, kalbimizin içindeki zihnimizle çalışmamızı öneriyor. Sezgilerimizi kullanarak doğruyu ve yanlışı gerçekten çok hızlıca ayırabilen bir zihindir, yüksek zihin. Onunla çalışmak demek, onun yöntemlerine açıldığımız meditasyonlar, derin düşünmeler veya onun içinde yolculuklara çıkan her türlü çalışmalara izin vermemiz demek olacak. Böyle çalışmaların, bizlere vereceklerine kendimizi kapamamız bizi belki varlıklı veya şu andaki konumumuzun içinde avantajlı bir hayatta tutabilir ancak mutluluk, olumluluk, denge, bereketli bir hayatın kapılarını açmamızı uzun yıllar geri atacaktır. Bu dolunay, özel bir akış getiriyor. Bu akışın frekansı, yüksek bir titreşim. Yüksek titreşimler, yüksek enerjilerin yanında birçoğumuz için aynı zamanda baş etmesi zor gergin ve dokunaklı anlar da getirecektir. İşte bu tür yüksek zihin çalışmalarında aldığımız veya kendimizi açtığımız etkiler ve enerjiler bizlere bu dokunaklı ve gergin olaylarda, anlarda büyük kapılar açıyor olacak.

Bu dolunay bizlere, değerli ve olası bir gelecekten kapılar açıyor. 10’undan 17’sine (Aralık) kadar sürecek zaman aralığında bu gelecekten fotoğraflar görmemiz sırasında rahatlamayı ve 2017’ye hazırlanmayı öğrenmemiz için kendi ateşimizi gözlememiz gerekiyor olacak. Görüntülerin enerjisine dokunabilmek için elimizdeki gücü bırakıp sessizliğe ve dinginliğine adım atmamız için birçok mesaj alıyoruz bu dolunayda.

14 Aralık dolunayı, artarda gelen üç süperayın sonuncusu. Serinin özelliğini taşıyor ve hepimize aydınlık sağlayıcı bir sorgulama getiriyor. Karşımıza gelmesi apaçık olan sorunlara ve getireceklerine karşın bazı güven ve rahatlıkları düşünerek çevremizdeki kişilere olan davranışlarımızı sorgulamamız için büyük bir çağrı alıyoruz, bu dolunayda. Böylesine sonuçlara rağmen bizi destekleyenler ve desteklediklerimizden oluşan çevremizdeki kişilerle olan bağlarımız konusunda dikkatli olmamız gerekiyor. Hiçbir güven ve rahatlığın gözüktüğü gibi söz verilebilir olmadığını görmemiz ve anlamamız çok değerlidir. Kendimizden başka gerçekten çok çok az şart böyle önemli duyguların ortaya çıkışına uygun bir alan sağlayabilir. Bu sebeple “söz verilmiş” olumlulukların uğruna vermeyi düşündüğümüz bütün şartlar ve kişiler için kesinlikle geç olmasına izin vermeden, hissederek adımlar atmalıyız. Bu sırada da, gerçeklerimizi kimsenin sınırlarında bir zorlamaya sebep olmadan, kendi hayatımızı şekillendiren halleriyle yaşamak üzerine özenle enerjimizin içinde tutmaya özen göstermeliyiz.
2017 Aralığına kadar bir daha böylesine son üç aydır olanlar gibi ağır değişimleri pek önümüzde görmeyeceğiz. Elbette aradaki zamanlarda bazı önemli dönüşümler olacak, ancak şimdilik yeni yıl ve 21 Aralık dönencesinin enerjik etkileriyle beraber açılmalar, düzene oturmalar olacak. O nedenle, ritmimize durağanlık ve sakinlik geldiğini deneyimliyor olacağız.

21 Aralık dönencesine kadar yoğun bir iç akış getiren bu süperdolunayda, riskleri ve ani kararları bir hayat tarzı seçenlerimizin özellikle dikkati olması gereken anlar gelecek. Kalkanlarımızı hızlıca bırakmamalı ve sakinlikle, sorumluluklarımızı alarak zaman geçirmeye başlamalıyız. Bu adımlar için ciddi davetler alıyoruz enerjimizin birçok tabakasına. İç sesimizi dinleyip nereden başlamamız gerektiğini bulabileceğiz.

Son zamanlarda gittikçe hissedilebilir olan bir yeniliği arama ve heyecanı kovalama duygularına karşı da temkinli olmamız iyi olacaktır. Böyle isteklere genelde arka planda bir korku eşlik etmektedir. Ertelemeleri ve kaçmaları bolca göreceğiz. Süperdolunay, bizlere önemli gerçekleri getirirken bu tür korkular, onları tamamıyla almamızı engelleyecektir. Bunu aşmak için dolunay bizlere aynı zamanda bir reçete veriyor; cömert, paylaşımcı ve en azından bile olsa uzak durduğumuz olumsuz ve kötü niyetten uzak durmamız gerekiyor.

Olumsuz niyetleri farkında olmadan her an üretebiliriz ancak bilmiyor değiliz. Bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. İster anlık bir istek, isterse planlamış bir adım olsun, böyle enerjileri hissetmemek imkânsızdır. Süperdolunay, bu konuda eşsiz bir hendek çiziyor olacak kuma. Olumsuz niyeti bırakanlar kuş gibi bu hendeği aşabiliyor olacak. Eğer bırakmazsak, karmamız bize yaklaşıp, “yeniden başlamalıyız” diyerek…

Her dolunayın olduğu gibi, bu süperdolunay bize istekler ve onları evrene anlatabilme yeteneklerimizi özellikle üst seviyelere çıkaracak. Böylece yine önemli bir enerjiyle bize destek olduğunu göreceğiz. Neye mal olursa olsun, sonuçlarına dikkatlice yaklaşıp yavaş ta olsa doğruyu yapmamız gerektiğini gösteriyor bizlere. Bu konunun sonu zamana bağlanıyor olacak çünkü. Eğer durumları tartıp şimdilik güvenli, şimdilik iyi veya şimdilik avantajlıyı yaparsak karşılığını bir ömür boyu verme durumu için seçimde bulunuyor olacağız. Daha dikkatli, planlı ve temkinli davranarak doğruya yönelmenin özel karma ödüllerine yöneleceği son dönemlerin en kuvvetli dolunaylarından birindeyiz, bu süperdolunayda.

Bu dolunayın, büyük bir şifa etkisi de olacak hepimiz için. Uzun zamanlardır birikenleri tamir edebilecek etkilerle yenilenmek üzerine adımlar geliyor değerlendirmek istersek. Bu şifayı doğrudan şifa çalışmalarıyla alabileceğimiz gibi aynı zamanda rüyalar ve müzikli (seslerle) kaynaklardan da alabiliyor olacağız. Önemli bağların olduğu kişilerin seslerinden bizleri farklı titreşimlerle tanıştıracak olan seslere kadar büyük bir yelpazede duyduklarımıza dikkatimizi verirsek önemli kazanımlar yapacağız.
Süperdolunayın zihnimizin kullanımı ile de ilgili önemli bir uyarısı var. Huzur ve barışı oluşturmak için attığımız her adım, bizlere ayrı bir ödül verecek. Bu alanda ne kadar birikim yapmaya, gayret vermeye dikkat edersek o kadar değerli kazançlar önümüzdeki 4 ay içinde geliyor olacak.

Dolunayın bu sağladıkları ile kendimizi daha da insan, daha da içten ve daha da “biz” gibi hissederken görüşmek üzere.

Sevgi ve ışıkla

  • Esin Batal
  • İletişim, danışmanlık, seans ve destek için: [email protected]
  • M: 0.530.386 44 74

Aşağıdaki formu doldurarak da benimle iletişime geçebilirsiniz ?

One thought on “14 Aralık Dolunayı: Ödül mü? Baştan başlamak mı?

Yorumlar kapatıldı.